Jak porządkować i przechowywać treści z Internetu? Poznaj Pocket! [film]
Wielość informacji, z którymi spotykamy się w Internecie bywa przytłaczająca. Posty w mediach społecznościowych, artykuły i newsy w serwisach informacyjnych – łatwo stracić orientację, co i gdzie czytaliśmy. A gdyby tak móc wybrać interesujące treści, schować je w wirtualnej kieszeni i wrócić do nich, kiedy będziemy mieć na to czas? Poznajcie Pocket – darmowe narzędzie, które pomaga w przechowywaniu, porządkowaniu i czytaniu treści z sieci.
Pocket – wirtualna kieszeń szyta na Twoją miarę
Dzięki Pocket możemy zapisywać treści z różnych źródeł w jednym miejscu i zawsze mieć je pod ręką. Nie musimy pamiętać, na jakim urządzeniu zapisaliśmy materiał – dzięki szybkiej synchronizacji już po chwili będzie on dostępny zarówno na smartfonie, tablecie, jak i na naszym laptopie. Nawet wówczas, gdy będziemy offline! Do każdego tekstu możemy dodać tagi – dzięki nim poruszanie się po naszej wirtualnej bibliotece będzie znacznie łatwiejsze.
Jeden klik… i zapisane!
Pocket najlepiej współpracuje z przeglądarkami: Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari. Możemy dodać do nich specjalne rozszerzenie, które umożliwia zapisywanie treści za pomocą tylko jednego kliknięcia.
Korzystanie z Pocket na urządzeniach mobilnych jest równie wygodne. Wystarczy pobrać aplikację z App Store, Google Play, Mac App Store lub Amazon Apps i czytać lub… słuchać, bo możemy skorzystać z funkcji odsłuchiwania tekstów pisanych w różnych językach, także po polsku. Wszystko to w darmowej wersji, bez reklam!
Wersja premium kosztuje ok. 15 zł miesięcznie. Zapewnia nieograniczoną liczbę wyróżnień w tekstach (w wersji podstawowej możemy zaznaczyć trzy fragmenty w jednym artykule). Mamy do wyboru więcej fontów i możemy korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania czy sugerowania tagów. Jeśli się na nią zdecydujemy, warto rozważyć uiszczenie opłaty od razu za cały rok. Zaoszczędzimy wówczas ponad 40 zł. Na początek polecam jednak przetestowanie Pocket w wersji darmowej – oferuje tak wiele, że może okazać się wystarczająca.
Pora zobaczyć, jak to wszystko działa. Obejrzyj krótki wideo tutorial, a potem wejdź na getpocket.com i schowaj do swojej wirtualnej kieszeni wszystko, co Ci się tylko podoba!
Spis treści:
- 01:02 Do czego służy Pocket?
- 02:09 Pocket w przeglądarce internetowej
- 02:50 Dodawanie treści za pomocą rozszerzenia do przeglądarki
- 04:00 Moje materiały w Pocket
- 04:40 Czytanie tekstów przyjazna dla oczu
- 05:22 Wyróżnienia w tekście
- 06:40 Korzystanie z tagów
- 07:08 Dodawanie treści na smartfonie
- 08:00 Aplikacja Pocket na urządzenia mobilne
- 08:28 Funkcja słuchania artykułów
Przeczytaj także
- Personal Knowledge Management, czyli jak stworzyć swój drugi, zapasowy mózg?
- Jak zacząć skutecznie zarządzać swoją wiedzą? Poradnik w 4 krokach
- Jak uporządkować swoją pocztę e-mail? Wypróbuj Spark! [film]
- Podcasty, które inspirują do działania – złota dziesiątka
- Jitsi Meet – bezpłatna i w pełni funkcjonalna alternatywa dla Google Meet, Zoom i Microsoft Teams
Interesujesz się nowymi technologiami i chcesz w oparciu o nie rozwijać swoją organizację? Zajrzyj również na blog Sektora 3.0 i dołącz do naszego newslettera, by nie przegapić kolejnych przydatnych tekstów. Zapraszamy!
Źródło: Sektor 3.0