Komisja Polityki Społecznej i Rodziny nie głosowała wniosków o wysłuchanie publiczne dotyczące projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Organizacje pozarządowe chcące uczestniczyć w dalszych pracach komisji powinny jak najszybciej zgłosić się do Marszałka Sejmu.
Komisja Polityki Społecznej i Rodziny na posiedzeniu 19 lipca 2017 r. nie przyjęła uchwały w sprawie przeprowadzenia wysłuchania publicznego dotyczącego projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności. Przewodnicząca komisji Beata Mazurek z PIS w ogóle nie poddała pod głosowanie wniosków o wysłuchanie publiczne stwierdzając, że zawierały one błędy formalne.
Rozpatrywanie przez komisję projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności przełożono na kolejne dni (data nie jest jeszcze ustalona), żeby umożliwić udział w posiedzeniu przedstawicielom organizacji. Zaapelował o to poseł Sławomir Piechota (PO) i ten apel został wysłuchany.
Organizacje pozarządowe chcące wziąć udział w posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, na którym będzie omawiany projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności, powinny JAK NAJSZYBCIEJ zgłosić swoich przedstawicieli. Posiedzenie może się odbyć 20 lub 21 lipca 2017 r. (data nie jest jeszcze ustalona).
Projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego trafił do Sejmu na początku lipca 2017 r. 12 lipca rozpoczęło się jego pierwsze czytanie. Na kolejnym posiedzeniu (ostatnim przed wakacjami) posłowie skierowali projekt do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Rządowy projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, druk nr 1713, przebieg procesu legislacyjnego, sejm.gov.pl
Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
Źródło: inf. własna (ngo.pl)