Go NGO! Czyli jak zorganizować walne zebranie w sieci [relacja i wideo]
26 kwietnia odbyło się spotkanie, którego hasłem przewodnim było Go NGO! Czyli jak zorganizować walne zebranie w sieci. Poprzez odpowiedni dobór tematów zapewniono słuchaczom dużą dawkę wiedzy teoretycznej uzupełnionej o praktyczne i ciekawe informacje.
PMI PC, czyli Project Management Institute Poland Chapter
PMI PC, czyli Project Management Institute Poland Chapter to wiodąca międzynarodowa organizacja non-profit, zrzeszająca ekspertów i entuzjastów zarządzania projektami. Opracowuje standardy zarządzania projektami, wydaje międzynarodowe certyfikaty kompetencyjne (m.in. PMP), promuje zwiększanie rozpoznawalności Zarządzania Projektami i roli Kierownika Projektów we wszystkich sektorach gospodarki. PMI istnieje od 1969 roku zrzeszając ponad 700 000 członków działających niemalże w każdym kraju na świecie (270 Chapterów).
Wspólnie możemy wiecej, czyli co stoi za Go NGO w PMI PC?
Co nas motywuje do działania? Co sprawia, że mimo natłoku codziennych zajęć spotykamy się, żeby wymieniać pomysły na kolejne inicjatywy? Jaki związek ma z tym zarządzanie projektami? Z pewnością można znaleźć wiele odpowiedzi, wśród nich chęć dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem, świadomość roli jaką pełnią organizacje pozarządowe, nie zapominając przy tym wszystkim o przyjemności płynącej ze współpracy w zgranej grupie!
To właśnie między innymi tym charakteryzuje się zaangażowanie w obszar NGO. W ramach inicjatywy rozwijanej przez grupę kilkunastu osób z PMI Poland Chapter zorganizowano kolejne wydarzenie, które tym razem zostało zaadresowane do szerszego grona przedstawicieli trzeciego sektora. We współpracy z partnerem merytorycznym, Kancelarią Casus Iuris, 26 kwietnia odbyło się spotkanie, którego hasłem przewodnim było Go NGO! Czyli jak zorganizować walne zebranie w sieci. Poprzez odpowiedni dobór tematów zapewniono słuchaczom dużą dawkę wiedzy teoretycznej uzupełnionej o praktyczne i ciekawe informacje.
Podczas blisko dwugodzinnej prelekcji uczestnicy dowiedzieli się:
- w jaki sposób zmienić status organizacji na przykładzie PMI,
- jakie są prawne aspekty dotyczące zdalnych zgromadzeń,
- z jakich narzędzi można skorzystać i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze,
- jak w praktyce przeprowadzić głosowanie w sieci,
- jak wygląda proces wprowadzania protokołu do KRS.
Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy, którzy docenili jego wartość merytoryczną oraz wyrazili zainteresowanie kolejnymi inicjatywami organizowanych w ramach obszaru. W tym miejscu należy wspomnieć o ludziach, którzy stoją za sukcesem tego wydarzenia, czyli: Agnieszka Sadłocha, Anna Karnafel, Damian Dworakowski, Katarzyna Kowalska, Katarzyna Michalik, Krzysztof Moskwa, Mateusz Łachacz, Tomasz Grochowski, Tomasz Mazur (kancelaria Casus Iuris) oraz Magdalena Sobantka, która dodatkowo koordynuje cały obszar NGO w PMI PC.
Masz więcej pytań w sprawie organizacji zdalnego walnego zgromadzenia i wyborów online? A może zainteresowało Cię to, co robimy w ramach rozwijania współpracy z NGO? Albo kręci Ci się po głowie pomysł na nową akcję? Koniecznie skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość na ngo@pmi.org.pl.
Więcej informacji na temat działalności PMI znajdziecie na stronach www.pmi.org oraz www.pmi.org.pl.