Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
W Gimnazjum nr 10 im. I.J. Paderewskiego w Gliwicach ruszyła realizacja projektu „Ekologicznie na Zatorzu” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie, prowadzonego przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Fundusz Lokalny RAMŻA.
Ekologicznie na Zatorzu
W Gimnazjum nr 10 im. I. J. Paderewskiego w Gliwicach ruszyła realizacja projektu „Ekologicznie na Zatorzu” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie, prowadzonego przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Fundusz Lokalny RAMŻA. Środki na realizację zadań pozyskało Stowarzyszenie EkoGim10 w Gliwicach, które koncentruje swoją działalność przede wszystkim w obszarze ekologii współpracując z lokalnymi instytucjami oraz samorządami, kierując je do uczniów i rodziców Gimnazjum nr 10 oraz gliwickiej społeczności lokalnej. Odbiorcami projektu „Ekologicznie na Zatorzu” są uczniowie szkół, przedszkoli i mieszkańcy Gliwic. W ramach projektu zorganizowano VI Ekologiczny Festyn Rodzinny, podczas którego, dla licznie przybyłej zatorskiej społeczności lokalnej, przygotowano kiermasz ekologicznych sadzonek kwiatów i warzyw oraz przedmiotów wykonanymi z surowców wtórnych. Dla najmłodszych gości przeprowadzono ekologiczne gry i konkursy przygotowane przez edukatorów Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Wszyscy uczestnicy festynu mogli skorzystać z warsztatów w przyszkolnym Ogrodzie Siedliskowym, na temat lokalnej bioróżnorodność, roślinności siedliskowej, roślin chronionych i wykorzystania roślin użytecznych. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami dla najmłodszych, które dotyczyły ochrony przyrody i rozpoznawania roślin. Przez cały czas trwania festynu wolontariusze z EkoGim10 rozdawali gościom ulotki dotyczące selektywnej zbiórki odpadów i ulotki informujące o szkolnym Ogrodzie Siedliskowym. W realizację projektu zaangażowała się także Straż Miejska z Gliwic, która przeprowadziła z młodzieżą pogadankę na temat prawnych aspektów ochrony środowiska. W projekcie przewidziano także czynne działania dotyczące ochrony środowiska naturalnego, jakimi są zbiórki elektrośmieci, zużytych baterii, makulatury i innych surowców wtórnych, które można przekazać do Gimnazjum nr 10 w Gliwicach przy ul Lipowej 29.
Przed uczniami kolejne atrakcje w postaci warsztatów ekologicznych w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie oraz Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu.
Mamy nadzieję, że te wszystkie działania przyczynią się do zwiększenia świadomości ekologicznej uczniów i mieszkańców Gliwic oraz zwiększą motywację do dbanie o środowisko, w którym wszyscy żyjemy.
Źródło: Stowarzyszenie EkoGim10
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.