Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Fundacja Rozwiń Skrzydła gości studentów z Ukrainy, Białorusi i Rosji
Małgorzata Lipiec
Już 9 maja 2010 roku rozpoczyna się projekt „Rozkład jazdy lubelskiego żaka w przystankach” - wizyta studyjna, która stwarza możliwość studentom z Białorusi, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej poznania polskich rówieśników, środowisk akademickich, organizacji obywatelskich oraz brania udziału w wykładach, seminariach i imprezach kulturalnych.
Rozkład jazdy uwzględnia 4 przystanki:
Przystanek Obywatel (m.in. Parlament RP, Urząd Miasta Lublin, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, Fundacja Aktywności Obywatelskiej, Fundacja Nowy Staw, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo),
Przystanek Kariera (m.in. Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, Biuro Karier Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wolontariat Studencki, Centrum Wolontariatu w Lublinie),
Przystanek Edukacja (m.in. Parlament Studencki Uniwersytetu Warszawskiego, Przedszkole nr 32 w Lublinie, Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie, II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Biuro Informacji Programu Erasmus w Lublinie, Centrum Kultury Języka Rosyjskiego, Europejskie Kolegium Polsko-Ukraińskich Uniwersytetów, Koło Naukowe Slawistów KUL),
Przystanek Czas Wolny (m.in. zwiedzanie Warszawy, Lublina, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA).
Uczestnicy projektu to 11 studentów z Białorusi, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej
Projekt realizowany jest w ramach Study Tours to Poland, który jest częścią Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA koordynowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Wrocławia oraz Fundację „Borussia” z Olsztyna.
Źródło: Fundacja Rozwiń Skrzydła
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.