Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Fundacja PoCANCERowani – nowa organizacja działająca na rzecz społeczności onkologicznej
Fundacja PoCANCERowani
Fundacja PoCANCERowani powstała z inicjatywy dwójki młodych i energicznych osób Ewy Styś i Marcina Kusińskiego, byłych pacjentów oddziału onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie i podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń.
Właśnie z myślą o możliwości podtrzymania kontaktu z ogromną grupą podopiecznych Fundacji, którzy osiągnęli pełnoletność, ale nadal potrzebują wsparcia, powstała społeczność PoCANCERowani, z której z końcem roku 2015, formalnie stworzono Fundację. Jej misją jest integracja i aktywizacja dorosłej społeczności onkologicznej.
PoCANCERowani wyznają filozofię, że RAK to NIE WYROK! Rak to styl życia, którego można się nauczyć. Swoją postawą chcą pokazywać, że można żyć normalnie, robić rzeczy nietuzinkowe, kontynuować swoje pasje, spotykać się z ludźmi, uprawiać sporty, także te ekstremalne! I nawet pomimo pewnych niedoskonałości i niepełnosprawności, które pozostawia po sobie nowotwór, można po prostu normalnie żyć! PoCANCERowani prowadzą portal internetowy www.pocancerowani.pl, w którym przedstawiają świat oczami pacjenta, który zmaga się z RAKiem. Swoją postawą pokazują, że można wiele! Portal to miejsce, gdzie każdy może podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami – współtworząc społeczność onkologiczną. PoCANCERowani to również fanpage na www.facebook.com/PoCANCERowani, na którym każdego dnia wspierają, dyskutują, dzielą się swoją energią.
PoCANCERowani prowadzą również internetowe RADIO ON (www.radioon.org.pl) oraz organizują spotkania dla społeczności onkologicznej w klubokawiarni CANCER CLUB (www.cancerclub.pl).
Źródło: Fundacja PoCANCERowani
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.