Fundacja Muzeum Historii Kobiet i Stowarzyszenie Artystów Euforis dofinansowane w Funduszu Sektor 3.0 [patronat ngo.pl]
Fundacja Muzeum Historii Kobiet z projektem Baza Historii Kobiet oraz Stowarzyszenie Artystów Euforis z projektem Mam Głos zostali laureatami tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0, który wspiera tworzenie innowacji wpisujących się w ideę #TechForGood.
W tym roku decyzją Komisji Ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Deloitte Digital oraz Innovatika, wśród nagrodzonych znalazło się dwóch laureatów. Do wybranych organizacji trafi finansowanie w wysokości odpowiednio po 55.000 zł dla Stowarzyszenia Muzeum Historii Kobiet oraz 45.000 zł dla Stowarzyszenia Artystów Euforis.
– Otrzymane dofinansowanie jest istotnym elementem wpływającym na rozwój projektów, ale bez ludzi, którzy tworzą je z pasją, zaangażowaniem i wytrwałością, nie mają one racji bytu. Dlatego tym bardziej cieszę się, że możemy wesprzeć po raz kolejny wyjątkowe, silne i zaangażowane organizacje w dalszych pracach i w realizacji ich misji – powiedział podczas finału Funduszu Sektor 3.0 Mirosław Czyżewski, kierownik programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Poznaj bliżej Laureatów edycji 2022/2023!
Fundacja Muzeum Historii Kobiet – Baza Historii Kobiet
Nieobecność postaci i zasług kobiet w zbiorowej pamięci Polaków i Polek, który jest barierą na drodze do wyrównania szans kobiet i dziewczynek oraz utrudniony dostęp do wiedzy o nich nawet wśród nauczycielek i nauczycieli – to wyzwanie, którego rozwiązanie postawiła sobie za cel Fundacja Muzeum Historii Kobiet. Idei przyświeca podejście, że darmowa i łatwo dostępna, a jednocześnie rzetelna, różnorodna i wytwarzana społecznościowo wiedza nie może się obyć bez nowych technologii, zaś przyjazne użytkownikowi rozwiązania dostępne w Internecie niebywale zwiększają zasięg i potencjalną skalę dotarcia.
Więcej o projekcie Bazy Historii Kobiet można dowiedzieć się z filmu oraz ze strony internetowej projektu.
Stowarzyszenie Artystów Euforis – Mam Głos
Misją Stowarzyszenia jest usprawnienie możliwości szybkiego wyboru miejsce do śpiewania, w którym osoba będzie mogła zrealizować swoje marzenia. Chce promować profesjonalną, empatyczną, dopasowaną do wartości i celów ucznia edukację wokalną. Nowe technologie umożliwiają zaproponowanie każdej osobie zainteresowanej rozwojem swojego głosu dopasowanej do jej potrzeb oferty – wizytówek nauczycieli lub chórów, materiałów audio i video. Dzięki temu proces wyboru właściwego miejsca do śpiewania stanie się łatwy i szybki. Według pomysłodawców projektu, śpiewanie pomaga w odreagowaniu emocji, obniża poziom lęku i relaksuje, wspiera poziom energii – pozytywnie wpływa na psychikę i fizjologię człowieka.
Więcej informacji nt. projektu Artystów Euforis można zdobyć w filmie oraz stronie internetowej.
Intensywne warsztaty w ramach inkubacji
Proces inkubacji prowadzony był przez koordynatorów programu Sektor 3.0 Karolinę Walecką, Pawła Nowaka, Agatę Nowak, Katarzynę Drożdżal oraz Katarzynę Słowik. Uczestników edukowali i wspierali najlepsi specjaliści i specjalistki z zakresu projektowania ścieżki użytkownika, badań konsumenckich, finansowania, komunikacji i sprzedaży, własności intelektualnej, zarządzania projektami, tworzenia oprogramowania i wystąpień publicznych: Bartosz Narzelski (WTEM!), Patrycja Walencik (Zendesk Sell), Adrian Migoń (Youth Business Poland), Paulina Wójtowicz (Social Movers Hub), Adam Liwiński, Piotr Łęgowski (Ringier Axel Springer Polska), Aleksandra Maciejewicz (LAWMORE), Robert Skowron (Landingi), Marcin Trzeszczyński (Studio Head), Bartłomiej Michalski (Knips), Grzegorz Miecznikowski, Iza Słomska i Michał Kacprowicz (Rock The Code).
– Do udziału w tegorocznym Funduszu zgłosiło się prawie 50 zespołów. Dziesięć z nich dostało się do inkubacji Funduszu i przez 14 intensywnych tygodni pracowało nad stworzeniem prototypów technologii, rozwiązujących wyzwania o charakterze społecznym, które bazują także na solidnych podstawach biznesowych – podkreśla dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.
Cały proces zaangażował w sumie 37 uczestników warsztatów, 40 ekspertów i ekspertek oraz 20 projektantów i projektantek UX – wolontariuszy wspierających proces tworzenia projektów przez zespoły. Łącznie odbyło się 53 godziny warsztatów oraz ponad 1400 godzin konsultacji.
Do udziału w tegorocznym Funduszu zgłosiło się prawie 50 zespołów. Dziesięć z nich dostało się do inkubacji Funduszu i przez 14 intensywnych tygodni pracowało nad stworzeniem prototypów technologii, rozwiązujących wyzwania o charakterze społecznym, które bazują także na solidnych podstawach biznesowych
Fundusz Sektor 3.0 – dalsze kroki
Przez najbliższe miesiące nagrodzone zespoły będą kontynuować prace nad swoimi prototypami, przygotowując je do wprowadzenia na rynek dzięki otrzymanemu finansowaniu oraz dalszemu wsparciu i konsultacjom z ekspertami i ekspertkami Funduszu. Już niebawem, na Blogu Sektor 3.0 pojawią się także obszerne rozmowy z Laureatami, w ramach których szerzej zaprezentują swoje rozwiązania i plany rozwojowe.
Fundusz Sektor 3.0 jest częścią programu Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Partnerzy Funduszu w edycji 2022/2023
Partner Merytoryczny: WUD Silesia
Patroni Medialni: ngo.pl, The Re:view, Startup Voice
Partnerzy: Landingi, LAWMORE, Rock The Code, Social Movers Hub, Tech To The Rescue, Fundacja Venture Cafe Warsaw, Youth Business Poland
Źródło: Fundusz Sektor 3.0