Europejska Konferencja Networkingowa EU NET [fotorelacja]
Działo się! W Krakowie, 17 kwietnia, wydarzyła się Europejska Konferencja Networkingowa EU NET, z towarzyszeniem Europejskich Targów Networkingowych. W konferencji udział wzięli przedstawiciele i przedstawicielki organizacji, instytucji i przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą europejską i sieciowaniem na poziomie europejskim z siedmiu krajów europejskich. Z niektórymi z Państwa mieliśmy przyjemność spotkać się ponownie😊
Podzieliliśmy się rozwiązaniami dla początkujących w obszarze współpracy europejskiej, wypracowanymi w trakcie polsko-włosko-węgiersko-portugalsko-islandzkiego przedsięwzięcia EU NET (czyli projektu „Sieciowanie na poziomie europejskim jako metoda podnoszenia kompetencji i wymiany idei w sektorze uczenia się przez całe życie”).
Zapraszamy do korzystania!
A konkretnie są to dwie publikacje:
1️⃣ Narzędziownik zarządzania projektami europejskimi dedykowany organizacjom społeczeństwa obywatelskiego:
Część 1: „Planowanie i opracowywanie projektu”
Celem tej części Narzędziownika jest przeprowadzenie Cię od etapu pomysłu na projekt do stworzenia wniosku aplikacyjnego, który uzyska dofinansowanie na realizację.
Narzędziownik 1 dostępny jest w formacie PDF do pobrania📩 oraz w interaktywnym formacie on-line 🔗
Część 2: „Zarządzanie, monitorowanie i ewaluacja projektu”
Celem tej części Narzędziownika wsparcie pomyślnej realizacji projektów europejskich, które uzyskały dofinansowanie na realizację.
Narzędziownik 2 dostępny jest w formacie PDF do pobrania 📩 oraz w interaktywnym formacie on-line 🔗
Warto dodać, że Narzędziownik został opracowany przez praktyków i praktyczki z 5 krajów UE mających łącznie 77 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami europejskimi i 122 lata doświadczenia w pracy w III sektorze😊
Po przeprowadzeniu dokładnych badań źródeł i wywiadach z menedżerami i menadżerkami europejskich sieci, zebraliśmy tu najlepsze rekomendacje dotyczące współpracy i sieciowania na poziomie europejskim.
Nie tylko słuchanie, a również doświadczanie było ważne. Odbyły się cztery fantastyczne warsztaty:
O partycypacyjnej metodzie prowadzenia domu kultury i angażowaniu społeczności lokalnej w prowadzenie miejsc o charakterze „miejsca trzeciego” opowiedziała ekipa Stowarzyszenia Działań Lokalnych Spichlerz.
Wnioski z XV edycja ESNsurvey – badania dotyczącego mobilności w ramach programu Erasmus+, w którym w 2023 roku udział wzięło prawie 25 000 młodych ludzi, zaprezentowała szefowa Erasmus Erasmus Student Network Polska.
„Efektywne zarządzanie sobą w czasie” – czyli warsztat, który pozwolił przeanalizować dzień pod kątem odzyskiwania czasu wolnego – zaproponowała założycielka i trenerka Fundacji SAMA MAMA.
O możliwościach kreatywnej współpracy europejskiej stwarzanych przez Program Kreatywna Europa można się było dowiedzieć podczas prezentacji ekspertki Creative Europe Desk Polska.
Dwadzieścia fantastycznych organizacji i ośrodków edukacyjnych z siedmiu krajów UE zaprezentowało się podczas Europejskich Targów Networkingowych.
Były rozmowy i dyskusje, dzielenie się doświadczeniami, nawiązywanie kontaktów, planowanie współpracy…
Było też mocno międzypokoleniowo – co dla nas ważne. Współpraca europejska jest dla wszystkich😊
Pięknie dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym za to wspólne doświadczenie!
Dziękujemy Centrum Obywatelskie w Krakowie za goszczenie wydarzenia.
Konferencja zrealizowana została w ramach projektu „Sieciowanie na poziomie europejskim jako metoda podnoszenia kompetencji i wymiany idei w sektorze uczenia się przez całe życie” [EU NET], współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus+ (2021-2027)