Dorota Czekaj nową prezeską Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet
Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj przez siedem lat wspólnie budowały społeczność silnych, niezależnych przedsiębiorczyń łącząc przyjaźń z biznesem, skupiając się na rozwoju swojego zespołu i organizacji, edukując i pomagając kobietom w biznesie.
Rada Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet w dniu 16 września 2020 przyjęła rezygnację Kasi Wierzbowskiej z funkcji Prezeski Zarządu i powołała nową prezeskę zarządu, dotychczasową Wiceprezeskę oraz współzałożycielkę Dorotę Czekaj:
„Zapewniam Was, że odważnie będę realizować naszą wspólnie rozpoczętą z Kasią misję, by kobiety w Polsce były samostanowiące, sprawcze i niezależne finansowo. A idea wzajemnej pomocy i wsparcia towarzyszyła nam każdego dnia w życiu i biznesie”.
Dorota Czekaj dotychczas była odpowiedzialna w Fundacji za realizację projektów i wdrażanie planów działania oraz za kontakty społeczne i relacje biznesowe. Przy wejściu do organizacji non-profit pomogło jej ponad 20-letnie doświadczenie menedżerskie, które zdobyła, pracując w korporacji, a w szczególności kompetencje w zakresie marketingu, sprzedaży i komunikacji.
Jak powstała Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet?
Początkowo Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj wpadły na pomysł założenia własnej firmy. Zakończyły pracę w dużych firmach i chciały zacząć pracować dla siebie. Wyzwaniem okazało się znalezienia organizacji, która pomogłaby zdobyć nowe niezbędne umiejętności, wsparła wiedzą merytoryczną na temat tworzenia własnej firmy. Dlatego odpowiedzi na dręczące je pytania i wątpliwości szukały odpowiedzi w internecie – tak na Facebooku powstała strona Sieć Przedsiębiorczych Kobiet na Facebooku i zapoczątkowała ożywioną dyskusję online.
Okazało się, że takich kobiet jak one są w Polsce tysiące – szukały odpowiedzi na te same pytania i nie wiedziały, gdzie je znaleźć. Kasia i Dorota zaobserwowały także, jak wielu z nich brakuje odwagi do realizacji zawodowych marzeń i założenia własnej firmy, jak krytyczne potrafią być względem siebie. Tak powstały formaty wydarzeń: Śniadania, Sesje storytellingu: Be The Change, Konferencje, a także Debaty. Równolegle rozwijałyśmy autorskie programy: Biznes w Kobiecych Rękach, SkillShare i Make The Change, także te rozwijane z myślą o sektorze B2B.
Co dalej z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet?
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet będzie kontynuowała działania, które prowadziła dotychczas, wypełniając przy tym misję Fundacji. Właśnie zakończyła się rekrutacja do programu “Mama Warszawianka”, prowadzonego z inicjatywy Miasta Stołecznego Warszawa, którego celem jest wsparcie kobiet wracający na rynek pracy m.in. po urlopie macierzyńskim i wychowawczym. W październiku ruszyła kolejna edycja programu Biznes w Kobiecych Rękach.
Co miesiąc członkinie Klubu Black Swan Prestige – liderki i mentorki, spotykają się na seminariach wiedzowych oraz spotkaniach z cyklu „biznes i sztuka”. Sieć Przedsiębiorczych Kobiet planuje nadal organizować wydarzenia wzmacniające i wspierające kobiety, chcące kontynuować lub rozpoczynać swoją przygodę z biznesem.
Bądź na bieżąco z działaniami Sieci Przedsiębiorczych Kobiet:
Strona https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl
Facebook https://www.facebook.com/SiecPrzedsiebiorczychKobiet/
Grupa na Facebooku https://www.facebook.com/groups/siecprzedsiebiorczychkobiet
Instagram https://www.instagram.com/siecprzedsiebiorczychkobiet/
Źródło: Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet