Czy Twoja organizacja pozarządowa dysponuje gotowymi materiałami na jej temat w drukowanej formie? Z całą pewnością posiada też wersję elektroniczną, której nigdy nie wykorzysta. Wprost do takich celów została stworzona platforma Issuu!
Dziś nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy, tylko po to, by w cyfrowym świecie zaistnieć ze swoimi publikacjami. Co prawda duże medialne koncerny nie szczędzą środków na digitalizację, ale mniejszym firmom, a nawet organizacjom pozarządowym z pomocą mogą przyjść darmowe narzędzia.
Własny magazyn w sieci
Zdecydowanie najczęstszym formatem, który użytkownicy publikują w platformie są pliki .pdf. Umieszczenie takiego pliku i udostępnienie go użytkownikom to proces zajmujący dosłownie kilka minut. I tak naprawdę od chwili publikacji do momentu, w którym gotowy link prowadzący bezpośrednio do magazynu czy też broszury będzie można przekazać drugiej osobie czy też dzięki specjalnej wtyczce umieścić publikację na stronie internetowej, dzieli moment. Issuu to także dobre narzędzie do przekazania własnych treści, gdy organizacja pozarządowa nie ma środków na stworzenie profesjonalnej publikacji do druku. Niezbędny jest właściwie jedynie dowolny edytor tekstowy (np. darmowy Open Office). W nim wystarczy dodać tekst, ilustrując go grafikami, a sam proces umieszczania gotowej publikacji na Issuu to już tak naprawdę formalność. Konstrukcja platformy daną publikację zamieni w książkę.
Z publikacją do każdego użytkownika
Na platformie Issuu można umieszczać pliki o maksymalnym rozmiarze 100MB. Objętość publikowanych dokumentów nie może też przekraczać 500 stron. Sama platforma jest bezpłatna. Część płatna (dwa miesięczne abonamenty, od 29 do 39 dolarów) umożliwia dodatkowe opcje, takie jak targetowanie publikacji pod konkretnego odbiorcę czy dodatkowe możliwości z zakresu pozycjonowania SEO, ale wykupienie dostępu do nich nie jest obowiązkowe. W darmowej wersji nie ma też ograniczeń, które pozwalają np. na publikację jedynie dwóch magazynów miesięcznie. Kolejną zaletą platformy Issuu są także aplikacje mobilne, jakie jej twórcy udostępniają użytkownikom. Dzięki temu materiały w niej publikowane można czytać na urządzeniach z Androidem czy systemem iOS, a także na każdym dowolnym przenośnym urządzeniu, ponieważ witryna internetowa platformy automatycznie je wykrywa, dostosowując się wyglądem do rozmiaru urządzenia.
Źródło: Technologie.ngo.pl