Największe międzynarodowe targi turystyczne nie mogą się odbyć bez obecności dinozaurów z Krasiejowa z parku nauki prowadzonego przez Stowarzyszenie Delta. Będzie można je podziwiać na stoisku regionu Opolskiego na ITB, które odbywają się w stolicy Niemiec od 9 do 13 marca.
Już kolejny raz przedstawicieli Parku Nauki i Rozrywki z Krasiejowa będzie można spotkać na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie. – Obecność tam to z jednej strony dowód prestiżu, a z drugiej okazja do promocji marki o ponadnarodowym wymiarze – zauważa dr Danuta Studencka-Derkacz, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. – Na tej imprezie prezentują się najważniejsi gracze w branży turystycznej. To także olbrzymi potencjał do zainteresowania swoją ofertą turystów z tej części Europy, dla których wizyta w berlińskich halach jest okazją do ułożenia kalendarza wypadów do bliższych i dalszych miejsc. To dla Opolszczyzny bardzo ważny kierunek poszukiwania turystów, bo to właśnie Niemcy, tuż po Czechach, najchętniej wybierają nasz region jako miejsce spędzania swojego czasu wolnego.
Razem z Krasiejowem na opolskim stoisku będą prezentować się miasto Opole, Urząd Marszałkowski oraz Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. – Chcemy wspólnie pokazywać kompleksową możliwość spędzania wolnego czasu w regionie – mówi Jolanta Labus z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Żeby odwiedzić nasz kompleks razem z dziećmi nie wystarczy jeden dzień. A po wprowadzeniu nowinek, o których będziemy opowiadać w Berlinie z pewnością dwa dni to będzie zbyt mało czasu. Dlatego razem chcemy zachęcać do odwiedzin Opolszczyzny, promując po partnersku nasze propozycje.
Z międzynarodowym potencjałem
Z roku na rok w Krasiejowie widać także efekty promocji zagranicznej. Coraz liczniej w kompleksie pojawiają się goście spoza Polski. Najwięcej jest tych z niemieckimi i czeskimi tablicami. Dlatego w tym roku do pracy szuka się szczególnie przewodników ze znajomością tych języków oraz angielskiego. – Odwiedzają nas goście dosłownie z całego świata, dlatego m.in. poprzez wizytę w Berlinie stawiamy na międzynarodowy charakter naszej oferty. Wśród turystów, którzy zawitali do nas w ubiegłym sezonie byli mieszkańcy Japonii, Ameryki Południowej, czy Stanów Zjednoczonych, gdzie działa także kolejny JuraPark – Moab Giants, nieco mniejszy od naszego kompleksu – dodaje Jolanta Labus.
Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie odbywają się od 9 do 13 marca. W tym roku impreza obchodzi jubileusz 50-lecia. Co roku prezentuje się tam ponad 10 000 wystawców, których ogląda ponad 200 000 odwiedzających. Dwa ostatnie dni otwarte są dla wszystkich zainteresowanych. To właśnie podczas nich rok temu oblężenie przeżywały eksponaty dinozaurów przywiezione z Krasiejowa. O tym, jakie atrakcje i niespodzianki przygotowano w tym roku na terenie największego w tej części Europy kompleksu edukacyjnego będzie można się przekonać już od 1 kwietnia. Wtedy cały kompleks wystartuje na nowo po zakończeniu przerwy technicznej.
Źródło: Stowarzyszenie Delta, Adam Piwek