26 maja 2011 r. w Chełmie odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość społeczna w praktyce, czyli jak lepiej zrozumieć ekonomię społeczną”, zorganizowana przez znaną w regionie Firmę Consultor oraz Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta – organizację, która od 20 lat niesie pomoc osobom najbardziej pokrzywdzonym przez los. Patronat merytoryczny objęło Centrum Ekonomii Społecznej - powołane przez Bractwo w styczniu 2010 roku.
Otwarcia konferencji dokonali: Prezes Firmy Consultor - Grzegorz Jaroszek oraz Prezes Bractwa Miłosierdzia - Wojciech Bylicki. Następnie uczestnicy konferencji, z wielkim zainteresowaniem, obejrzeli film promujący Ekonomię Społeczną, pt.: „Ekonomia Społeczna - nowe możliwości”. Po projekcji głos zabrali prelegenci. Jako pierwsza wystąpiła Katarzyna Sokołowska, Dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, przybliżając uczestnikom działalność placówki oraz wkład w rozwój sektora Ekonomii Społecznej w Chełmie. Następnie Beata Gajewska w swojej prezentacji (na przykładzie działalności Spółdzielni Socjalnej „Koziołek”) mówiła o wyzwaniach stojących przed osobami, które chcą z sukcesem założyć i poprowadzić przedsiębiorstwo społeczne. Konferencję zamknęło wystąpienie Marianny Myki, Prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło w Chełmie, która przedstawiła zebranym działalność placówki oraz wyzwania stojące przed organizacją w najbliższym czasie. Po zakończeniu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie ze Spółdzielni Socjalnej „TĘCZA” w Chełmie. Wszyscy zebrani gratulowali Paniom pomysłu i pięknego przygotowania stołu z cateringiem. Podczas lunchu w kuluarach trwała ożywiona dyskusja i wymiana doświadczeń związanych z problematyka poruszaną na spotkaniu.
W konferencji wzięło udział ok. 50 osób, wśród nich przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, instytucji rynku pracy oraz organizacji pozarządowych działających w sektorze.
Radio Bon Ton (www.bonton.chelm.pl)
Tygodnik Lokalny Nowy Tydzień (www.nowytydzien.pl)
Projekt "Ekonomia Społeczna - nowe możliwości jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.