Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Bułgaria i Rumunia 10 lat temu przystąpiły do Unii Europejskiej. Wiele się od tamtej pory zmieniło. Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej przygląda się korzyściom uzyskanym przez te kraje i ich obywateli dzięki wejściu do Unii.
Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej zachęca do lektury nowego numeru Panoramy:
-
W naszym rozszerzonym artykule koncentrujemy się na zachodniej Grecji, czyli regionie o ogromnym potencjale, wspieranym dzięki funduszowi polityki spójności, w ramach którego realizowana jest strategia na rzecz inteligentnego, zrównoważonego i sprzyjającego włączeniu społecznemu wzrostu gospodarczego.
-
Z najnowszego sprawozdania wynika, że kraje muszą ze sobą współpracować, jeśli chcą sprostać globalnym wyzwaniom, które nie ograniczają się do danego państwa. Cztery makroregionalne strategie mogą zmienić tę sytuację, gdyż wspierają wspólny wysiłek krajów zarówno z UE, jak i spoza UE w zakresie problemów przekrojowych.
-
W wywiadzie z dr Ianem Borgiem, maltańskim sekretarzem parlamentarnym ds. prezydencji w UE w 2017 r. oraz funduszy unijnych, poruszamy kwestie tego, jak przebiega przewodnictwo Malty w UE i co zyskała dzięki wsparciu polityki spójności.
-
W numerze publikujemy też artykuł na temat nowej udoskonalonej metody sporządzania wyceny dla dużych projektów, a oprócz tego pokażemy, jak Polska w pełni wykorzystuje wszystkie możliwości finansowania UE.
- Dział „Waszym zdaniem” poświęcony jest materiałom z Danii, Estonii, Łotwy i regionu Wysp Egejskich Południowych, a prezentacja zdjęć przedstawia projekty obejmujące trzy regiony Belgii.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.