Komisja Europejska zebrała w jednej publikacji podstawowe zasady dotyczące finansowania projektów unijnych. Broszura poświęcona jest takim zagadnieniom, jak: znalezienie źródeł finansowania, znalezienie partnera do projektu, proces ubiegania się o dofinansowanie, dopuszczalność zgłoszenia i kryteria kwalifikowalności, ocena, podpisanie umowy i uzyskanie dotacji, zarządzanie projektem czy rodzaje finansowania.
Reagując na zmiany w gospodarce światowej i ich konsekwencje dla Europy, Komisja Europejska opracowała szereg programów mających na celu zwiększenie zatrudnienia, przyspieszenie tempa wzrostu gospodarczego i pobudzenie inwestycji w całej Unii Europejskiej. Programy te stanowią część wieloletnich ram finansowych na okres 2014–2020.
Niniejsza broszura to skrótowa prezentacja tych programów i możliwości finansowania, jakie dzięki nim powstały. Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową Komisji Europejskiej. Przedsięwzięcia finansowane ze środków UE pokazują, że budżet unijny może przynieść faktyczną wartość dodaną w wielu dziedzinach, począwszy od badań naukowych, zatrudnienia, rozwoju regionalnego i współpracy po edukację, kulturę, ochronę środowiska, pomoc humanitarną, energię i wiele innych.
Znaczące wsparcie mogą uzyskać małe i średnie przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego o charakterze non-profit, młodzież, naukowcy, rolnicy, organy publiczne i wiele innych podmiotów.