Wydawca zaprasza do lektury książki pt. "Aging in the Social Space" autorstwa Andrzeja Klimczuk i Łukasza Tomczyka.
Publikacja jest dostępna bezpłatnie w formie elektronicznej do pobrania ze strony internetowej autorów (http://andrzejklimczuk.com/wp-content/uploads/2015/08/Aging_in_the_Social_Space.pdf). Plik można swobodnie dalej dystrybuować.
Publikacja zatytułowana "Aging in the Social Space" jest kompilacją badań, które dotyczą teoretycznego rozumienia i empirycznych rozwiązań, zdobywania wiedzy o sferach problemowych, określania podobieństw dotyczących społecznych, prawnych, ekonomicznych, moralnych i etycznych poglądów na kwestie dotyczące starości w społeczeństwie, które są ze sobą ściśle powiązane i połączone.
Niniejsza publikacja koncentruje się na studium przypadku Polski. Ma na celu dostarczenie wielowymiarowego obrazu spraw związanych ze starością i starzeniem się oraz opieką dla osób starszych w społeczeństwie. Wierzymy, że naturalne jest również wskazanie poszczególnych sfer, w których społeczeństwo odczuwa efekty starzenia się, bezpośrednie lub pośrednie, związane z zagadnieniami dotyczącymi osób starszych. Zdobywanie wiedzy o tych sferach jest podstawowym warunkiem pomyślnego wykorzystania pomocy społecznej dla osób starszych w społeczeństwie.
Fragmenty z recenzji:
„Praca omawia bardzo ważny temat współczesności, to jest starzenie się społeczeństwa, do którego wiele krajów z ich ustanowionymi systemami społecznymi, politycznymi, prawnymi, zdrowotnymi i innymi nie jest przygotowanych. Autorzy porównali globalne dane dotyczące starzenia się ludności z informacji związanych z procesem starzenia się ludności w Polsce.”
Doc. dr Bojana Filej, Alma Mater Europaea – European Center, Maribor, Słowenia
„Publikacja, moim skromnym zdaniem, dedykowana może być przede wszystkim badaczom tematyki gerontologii społecznej, studentom z nauk humanistycznych i przede wszystkim społecznych. Biorąc pod uwagę fakt systematycznego zwiększenia się ilości osób z zagranicy studiujących Polsce (w tym również w ramach programu Erasmus) może służyć również jako materiał dydaktyczny do w ramach przedmiotów takich jak: geragogika, gerontologia społeczna, pedagogika społeczna oraz oczywiście socjologia.”
Prof. dr hab. Jan Maciejewski, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Polska
Źródło: Andrzej Klimczuk