Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "AMI" w Zduńskiej Woli realizuje kolejny projekt dla dzieci niepełnosprawnych. Jego realizacja rozpoczęła się na przełomie sierpnia i trwa do 18 grudnia 2015 roku. Głównym założeniem realizowanego projektu jest poprawa warunków sprzyjających usamodzielnianiu się osób niepełnosprawnych.
"Rozwój osób niepełnosprawnych - wyzwanie dla nowoczesnych form terapii", realizowany przez Fundację AMI skierowany jest do osób zamieszkujących tereny województwa łódzkiego, w tym między innymi: powiatu zduńskowolskiego, sieradzkiego, łaskiego. Zakłada objęcie łącznie 15 osób posiadających aktualne orzeczenia o niepełnosprawności zajęciami: w Sali Doświadczania Świata, Integracji Sensorycznej, Weroniki Sherborne, arteterapii, kynoterapii, Neurosensomotorycznej Terapii Taktylnej wg dr S.Masgutowej, Terapii Integracji Odruchów wg dr S.Masgutowej, zajęć w kombinezonach kosmicznych typu DUNAG 02.
Głównym założeniem realizacji projektu jest przede wszystkim poprawa stanu zdrowia 15 beneficjentów uczestniczących w zajęciach specjalistycznych w okresie od 31.08.2015 do 18.12.2015 roku. Celem zadania jest prowadzenie grupowych oraz indywidualnych zajęć, które przyczynią się do nabywania, rozwijania, podtrzymywania umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijania umiejętności prawidłowego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto realizacja zajęć przyczyni się do usprawnienia, wsparcia funkcjonowania osób z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną w róznych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Łącznie przeprowadzonych zostanie 450 godzin zajęć terapeutycznych, w tym dla każdego dziecka 30 godzin indywidualnej pracy.
UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY.
Realizacja projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego oraz dzięki środkom z 1% podatku pozyskanym dla Fundacji AMI.
Źródło: fundacja.ami@ami.org.pl
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.