Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
ngo.pl używa plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z serwisuTen komunikat zniknie przy Twojej następnej wizycie.
Dowiedz się więcej o plikach cookies
10 października 2011 roku w siedzibie Fundacji Karpackiej – Polska podpisana została umowa pomiędzy Fundacją Karpacką – Polska, a Władzą Wdrażającą Programy Europejskie w sprawie finansowania projektu Alpy Karpatom. Projekt autorstwa zespołu kierowanego przez Prezesa Zarządu Fundacji Zofię Kordelę-Borczyk otrzymał dofinansowanie w wysokości 4 818 388 franków szwajcarskich.
Od początku wejścia Polski do Unii Europejskiej jest to największe wsparcie finansowe jakie otrzymał region z tzw. mechanizmów finansowych Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i jeden z największych sukcesów niewielkiego zespołu pracowników Fundacji Karpackiej – Polska.
Reklama
78% dofinansowania w formie bezzwrotnych dotacji trafi bezpośrednio do mikro i małych przedsiębiorstw pragnących wdrożyć w gospodarce regionu dobre praktyki szwajcarskie.
22% funduszy zostanie przeznaczonych na staże dla młodych przedsiębiorców w Szwajcarii, szkolenia, szeroką kampanię promocyjną regionu w mediach krajowych i zagranicznych w tym na spoty reklamowe TVN 24, artykuły w National Geografic, film o Karpatach i portal internetowy www.alpykarpatom.pl, produkcję maskotki regionu (ryś karpacki w stroju nawiązującym do regionalnego wzornictwa) oraz wykreowanie i marketing produktu lokalnego.
Wsparcie w ramach projektu Alpy Karpatom trafi do tych gmin powiatów: sanockiego, krośnieńskiego, leskiego i bieszczadzkiego, w których wskaźnik bezrobocia waha się od 13 do 22%, a wskaźnik migracji jest wyższy o 15 - 20% w stosunku do innych regionów Unii Europejskiej.
Wsparcie organizacyjne po stronie szwajcarskiej projekt uzyska od Szwajcarskiej Fundacji Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Helvetas Swiss Intercooperation w Bernie. Projekt wdrażany będzie w latach 2011 – 2016.
W sprawie zapewnienia 10% wkładu własnego do projektu Rada i Zarząd Fundacji w najbliższym czasie zamierzają się zwrócić z prośbą o pomoc do władz regionalnych, dużych przedsiębiorstw i mieszkańców regionu objętego projektem.
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.