1 kwietnia 2010 roku rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycja projektu "Aktywna kobieta", realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”. Ma on na celu wyrównywanie szans kobiet w dostępie do rynku pracy i zatrudnienia poprzez aktywizację i rozwój osobisty uczestniczek. Bezpłatne szkolenia skierowane są do bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo kobiet zamieszkujących teren gminy Mełgiew.
Na początku czerwca wyłoniliśmy 6 uczestniczek projektu „Aktywna Kobiety”, dla których przygotowano 60-godzinne szkolenie „Przedstawiciel handlowy filarem przedsiębiorstwa”. Ponadto w ramach projektu przewidziany został kurs prawa jazdy kat. B wraz z możliwością dwóch bezpłatnych podejść do egzaminu, a także dodatek szkoleniowy oraz wyżywienie w trakcie szkolenia.
W związku z dużym zainteresowaniem działalnością stowarzyszenia „Modrzew” w tej dziedzinie, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kolejnej edycji projektu „Aktywna Kobieta” w 2011 roku.
O „Aktywnej kobiecie”:
Agnieszka Zielińska (uczestniczka): Przyznam się, że pierwszą ulotkę informującą o projekcie, która wpadła mi w ręce zignorowałam. Dopiero zachęta męża i teściowej zmobilizowała mnie do wzięcia udziału w „Aktywnej kobiecie”, chociaż nie wierzyłam, że się dostanę. A jednak udało się i dzięki projektowi, będę mogła w końcu zdobyć prawo jazdy, co zawsze odkładałam „na później”. Szkolenie „Przedstawiciel handlowy filarem przedsiębiorstwa” uświadomiło mi jak duże znaczenia w sprzedaży ma wiedza z zakresu psychologii. Jestem pewna, że ukończenie kursu pozwoli mi znaleźć ciekawą pracę na Lubelszczyźnie.
Kamila Paździor (uczestniczka): O „Aktywnej kobiecie” dowiedziałam się od sąsiadki, która zobaczyła plakat promujący akcję. W projekcie cenię sobie możliwość ukończenia kursu prawa jazdy, jak również szkolenie przygotowujące przyszłych przedstawicieli handlowych. Uważam, że ukończenie kursu bardzo pomoże mi znaleźć pracę w moim regionie.
Iwona Niedziela (uczestniczka): Kiedy zobaczyłam plakat zachęcający do wzięcia udziału w „Aktywnej kobiecie”, nie wahałam się ani chwili. Następnego dnia już byłam w biurze Stowarzyszenia „Modrzew”, a kiedy dowiedziałam się, że zakwalifikowałam się do programu, nie mogłam w to uwierzyć. Biorąc udział w szkoleniu poznaję zasady panujące w handlu i przygotowuję się do egzaminu na prawo jazdy. Jestem przekonana, że nowe umiejętności przydadzą mi się nie tylko w poszukiwaniu pracy, ale również w codziennym życiu. Dzięki „Aktywnej kobiecie” poznałam wielu ciekawych ludzi. Chętnie wezmę udział w kolejnych szkoleniach tego typu.
Justyna Narodowiec (koordynatorka projektu): Projekt „Aktywna kobieta” oprócz doskonałego przygotowania do zawodu przedstawiciela handlowego, pozwolił uczestniczkom nabrać wiary we własne siły. W niewielkiej gminie jaką jest Mełgiew, obecność aktywnych kobiet jest szczególnie pożądana, ponieważ może się to w perspektywie przyczynić do rozwoju całego regionu. Zainteresowanie akcją było tak duże, że jako Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kolejnej edycji „Aktywnej kobiety” w przyszłym roku
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Źródło: Strona domowa Stowarzyszenia