AKTYWIZM DIY – już są nagrania wideo z warsztatów
Chcecie skuteczniej i lepiej komunikować się z odbiorcami? Zależy Wam na tym, aby temat, którym się zajmujecie był ważny dla innych? Czujecie, że warto budować relacje, oparte na szacunku? Obejrzyjcie nagrania z warsztatów AKTYWIZM DIY, opracowane w ramach projektu Gen Z #todziała.
Żeby skutecznie zmieniać świat, nie wystarczą same działania. Potrzebna jest jeszcze umiejętność rozmowy na tematy, w których działamy, opowiadania o tym, co i dlaczego robimy i wreszcie – budowania zaangażowanej społeczności.
Jak to robić? Jak otwarcie opowiadać o sprawach dla nas ważnych, często trudnych i budować trwałe relacje, oparte na szacunku i życzliwości? O tym podczas cyklu warsztatów AKTYWIZM DIY opowiadały osoby, które z sukcesem budują społeczność wokół zagadnień budzących żywe emocje.
Orestes Kowalski (Everyday Hero)
Orestes Kowalski (Everyday Hero) mówił o tym, jak pracować nad komunikacją, w której nie ma podziału na zwycięzców i przegranych, a celem jest zrozumienie. Warsztat był też okazją do wspólnego poszukiwania rozwiązań, które mogą przydać nam się w naszych codziennych interakcjach z innymi ludźmi (on-line i off-line).
Ane Piżl (Ane Ratownica)
Ane Piżl (Ane Ratownica), edukatorka w zakresie języka inkluzywnego i szacunku dla różnorodności, uważa, że budowanie komunikacji w social mediach wokół społecznie ważnych tematów nie działa, jeśli antagonizuje zamiast włączać. „Trwała zmiana ma twarz szacunku i życzliwości dla różnorodności”, mówi Ane – do takiego podejścia zachęcała podczas swojego warsztatu.
VIP Team
VIP Team, czyli Monika i Mikołaj – samorzecznicza inicjatywa na Tik Toku – opowiadali o potencjalnie trudnym temacie na przykładzie choroby oczu. Podczas warsztatu tłumaczyli, jak mówić o takich sprawach, by zostać usłyszanym. Opowiadali o tym, jak buduje się relacje z odbiorcami, m.in. o tym, dlaczego warto czytać uważnie komentarze, być wyczulonym na to, co odbiorców najbardziej porusza, interesuje i wywołuje najżywsze reakcje, nawet kontrowersyjne.
Warsztaty były częścią projektu Gen Z #todziała. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.