Aktualizacja wniosku o dotację w Witkacu – jak będzie przebiegać? Sprawdź – Pełnomocnik wyjaśnia
Złożyłeś wniosek o dotację w generatorze Witkac, chciałbyś go poprawić, ale nie wiesz, jak to zrobić? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie – oto wyjaśnienie przygotowane przez Panią Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi dla serwisu warszawa.ngo.pl.
Pytanie organizacji pozarządowej:
Po rozstrzygnięciu konkursu ofert (którym jest publikacja zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy w tej sprawie) urzędnicy obsługujący konkursy dotacyjne w generatorze otrzymają dostęp do dwóch zakładek w panelu konkursu – tj. do zakładki „Zmiany” oraz „Umowa”. Dzięki „Zmianom” pracownik Urzędu może „odesłać” organizacji złożoną ofertę do aktualizacji. Urzędnik wskaże obszary (pola), w których organizacja powinna dokonać zmian – zgodnie z wytycznymi komisji konkursowej i dołącza opis zaleceń komisji konkursowej, a także – co jest bardzo istotne! – powinien ustawić datę, po której zakończy się możliwość edycji.
Organizacja pozarządowa, która złożyła ofertę, otrzyma od urzędnika opiekującego się konkursem informację o konieczności wprowadzenia zmian. Informacja ta będzie też widoczna dla oferenta w generatorze w podglądzie oferty (prawy górny róg). Tym samym organizacja otrzyma możliwość edytowania w generatorze Witkac wskazanych przez urzędnika pól, które należy zaktualizować, np. kosztorys. System Witkac przechowuje „stare” wersje złożonych ofert, zatem poprzednia wersja nie zginie – będzie nadal w systemie.
Organizacja pozarządowa, która zmienia częściowo ofertę, np. wskutek przyznania mniejszej dotacji niż ta, o którą aplikowała, nie musi pisać oferty od nowa (tj. wypełniać wszystkich pól). Otrzyma bowiem możliwość edytowania jedynie wybranych pól, np. budżetu oraz harmonogramu, rezultatów i w tych miejscach powinna nanieść zmiany.
Aby rozpocząć proces edycji projektu oferty, trzeba będzie użyć funkcji „Edytuj ofertę”. Na tym etapie oferent będzie mógł dokonać zmian jedynie w obszarach wskazanych przez pracownika Urzędu. Ofertę będzie można dostosowywać wielokrotnie – aż do zakończenia czasu wyznaczonego na edycję lub do kliknięcia przez oferenta przycisku „Wyślij ofertę” – przycisk ten trzeba będzie kliknąć, aby poprawiona oferta mogła zostać przyjęta. Jeżeli wprowadzone poprawki nie będą satysfakcjonujące, pracownik urzędu może znowu poprosić o dokonanie zmian uruchamiając ponownie powyższy proces.
Szukasz informacji i porad dotyczących NGO? Masz problem z prowadzeniem NGO? Potrzebujesz pomocy prawnej?
Zadaj pytanie: http://poradnik.ngo.pl/zapytaj.
Źródło: Inf. własna [warszawa.ngo.pl]
Skorzystaj ze Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
(22) 828 91 23