80 paczek i 400 darczyńców - Wola Park podsumowuje świąteczną zbiórkę dla osób w kryzysie bezdomności
Koniec roku to dla wielu czas obfitości, jednak niektórzy potrzebują odrobiny wsparcia, by móc go przeżyć bez dodatkowych zmartwień. Wola Park wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy i Interwencji Społecznej zorganizował świąteczną zbiórkę dla osób w kryzysie bezdomności. Z zebranych produktów utworzono 80 paczek z artykułami spożywczymi i środkami higienicznymi, które zostały przekazane odbiorcom Stowarzyszenia.
Świąteczna akcja charytatywna dla osób w kryzysie bezdomności była pierwszą wspólną inicjatywą Wola Parku oraz Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej. Klienci centrum handlowego mieli możliwość wsparcia najbardziej potrzebujących poprzez przekazanie pełnowartościowych produktów spożywczych o długim czasie przydatności, takich jak konserwy czy makarony, a także niezbędnych środków higienicznych.
Zbiórka była prowadzona na terenie Wola Parku w dwa przedświąteczne weekendy. Wzięło w niej udział około 400 darczyńców.
Zapakowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej paczki zostały przekazane podczas wigilii dla osób w kryzysie bezdomności, w siedzibie organizacji. Aż 120 osób wzięło udział w spotkaniu i skorzystało z oferowanej pomocy.
Misją Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej jest pomaganie osobom, doświadczającym sytuacji kryzysowych w powrocie do zdrowia i bezpiecznego życia w społeczeństwie, a także ochrona ich praw oraz godności, zapobiegając i przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu. Osoby korzystające ze wsparcia Stowarzyszenia mogą liczyć na kompleksową pomoc, adekwatnie do sytuacji i potrzeb. Korzystają ze wsparcia pracownika socjalnego, psychologa, edukatora ds. zdrowotnych czy prawnika. Punkt Poradnictwa to przede wszystkim bezpieczna przestrzeń do pracy nad zmianą i główny adres korespondencyjny dla osób, które go nie mają. Poza punktem stacjonarnym i Mobilnym Punktem Poradnictwa, organizacja realizuje streetworking na terenie kilku warszawskich dzielnic. Pracownicy terenowi docierają do osób żyjących „na ulicy”, znajdujących się poza systemem pomocy.
Źródło: Organizatorzy