5 powodów, dla których warto przekazać 1% na Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Jako Otwarte Klatki już od prawie 10 lat walczymy o lepszy los zwierząt hodowlanych i futerkowych. Z okazji zbliżającego się końca okresu rozliczenia podatkowego za 2020 rok, chcielibyśmy poprosić Cię o przekazanie 1% podatku na nasze działania na rzecz zwierząt – oto 5 powodów, dla których warto nam pomagać!
https://1procent.otwarteklatki.pl/
Nasze działania są przemyślane i przynoszą realne efekty
Opieramy nasze działania na idei efektywnego altruizmu – oznacza to, że planujemy podejmowane kroki w taki sposób, aby jak najskuteczniej wykorzystać zasoby czasowe, finansowe, ludzkie i inne w celu jak największej redukcji cierpienia zwierząt. Dlatego w naszych kampaniach skupiamy się na zwierzętach hodowlanych, przede wszystkim na kurczakach brojlerach (hodowanych na mięso) i kurach nioskach. To właśnie ich hoduje i zabija się najwięcej, a warunki ich chowu nie zapewniają im odpowiedniego dobrostanu – dlatego współpracujemy z biznesem i politykami, a także budujemy świadomość społeczną, aby los zwierząt uległ znaczącej poprawie w najbliższej przyszłości. Przekazując nam 1% masz pewność, że wykorzystamy go racjonalnie i efektywnie.
Jesteśmy jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie
Organizacja Animal Charity Evaluators, zajmująca się analizą i oceną działań organizacji prozwierzęcych z całego świata, już trzykrotnie wyróżniła nas w światowej czołówce. W 2018 i 2020 roku uzyskaliśmy tytuł Standout Charity, a w 2019 Top Charity – oznacza to, że nasze działania, strategia, a także kultura organizacji są na światowym poziomie i przyczyniamy się do zmiany w traktowaniu zwierząt.
Budujemy ruch prozwierzęcy w całej Europie
Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski – mamy grupy lokalne w 15 miastach. To jednak nie wszystko – mamy również swoje oddziały w Wielkiej Brytanii, Estonii, Białorusi, Rosji i Ukrainie. Co więcej, od 2018 roku współtworzymy międzynarodową organizację Anima International, która prowadzi kampanie i wspiera ruch prozwierzęcy m.in. w Danii, Norwegii, Finlandii, Bułgarii i Francji. Udzielamy też wsparcia merytorycznego organizacjom z innych kontynentów, gdzie ochrona zwierząt i świadomość społeczna nie są jeszcze tak rozwinięte (np. Azji czy Ameryki Południowej).
Odkrywamy kulisy przemysłu futrzarskiego
Prowadzimy śledztwa i interwencje na fermach futrzarskich już od prawie 10 lat – w tym czasie uratowaliśmy z okropnych warunków ponad 40 lisów, które zamieszkały w azylach w całej Polsce. Przeprowadziliśmy śledztwo m.in. na największej fermie norek w Polsce (Góreczki, woj. wielkopolskie), na której znajduje się ok. 400 tys. zwierząt. Od lat czynnie walczymy o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce – współpracujemy z politykami, innymi organizacjami, prowadzimy kampanie uświadamiające i skierowane do rządzących. Nasze zagraniczne oddziały korzystają z naszych materiałów z ferm futrzarskich w swoich działaniach na rzecz zakazu, co bardzo wspiera ich walkę o lepszy los zwierząt.
Jesteśmy transparentni
Źródło: Stowarzyszenie "Otwarte Klatki"