Dlaczego twoja organizacja non-profit powinna używać WordPressa? Zapytasz - po co, jeśli masz już stronę i funkcjonuje ona poprawnie? Śpieszymy z wyjaśnieniami.
Od momentu premiery w 2003 roku, WordPress wyrósł na lidera, biorąc pod uwagę narzędzia do zarządzania stroną internetową. Choć zaczynał jako platforma do blogowania, system rozrósł się w hosting dla milionów firm, organizacji i osób prywatnych.
Oto 4 powody, dla których warto korzystać z WordPressa:
- Łatwość
Jak wiesz, twoja witryna jest bardzo ważną i potężną częścią twojej organizacji. To miejsce, gdzie wolontariusze dowiadują się o nadchodzących inicjatywach, gdzie potencjalni zwolennicy odkrywają, że twoje cele są zbieżne z ich wartościami i gdzie darczyńcy decydują na co przeznaczyć pieniądze.
Mając na głowie wiele istotniejszych zadań, twoi pracownicy nie mają czasu, by uczyć się kodów HTML i programowania. I właśnie tu pojawia się WordPress! Twoja strona internetowa nie zaprząta ci dłużej głowy, a edycja, przesyłanie zdjęć i zmiana szablonu są łatwe.
WordPress jest platformą łatwą w obsłudze oraz utrzymaniu i intuicyjną. Ze względu na długą już obecność na rynku, znajdziemy wiele samouczków i przewodników. WordPress jest przeznaczony dla każdego - nie tylko dla programistów i projektantów. Za każdym razem, gdy potrzebujesz zmiany, aktualizacji czy modyfikacji, nie musisz dzwonić do informatyka. To na tyle proste, że zrobisz to sam.
- Dostosowany do SEO i urządzeń mobilnych
Prawdopodobnie SEO (Search Engine Optimization) to twoje pierwsze skojarzenie, kiedy na myśl przychodzi ci twoja witryna. Spójrzmy prawdzie w oczy, w dzisiejszym cyfrowym świecie jest to nieuniknione. SEO daje możliwość dotarcia wielu nowym użytkownikom na twoją stronę, podnosi świadomość o istnieniu twojej organizacji i zamienia zwolenników w darczyńców. Brzmi super, prawda?
Mimo że używanie WordPressa nie gwarantuje ci od razu pojawienia się na pierwszej pozycji w wyszukiwarce Google, to świetny punkt wyjścia. Posiada on odpowiednie kody, które pozwalają na łatwe indeksowanie. Dzięki temu będzie można z łatwością odnaleźć witrynę twojej organizacji.
Dodatkowo, WordPress jest dostosowany do urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi korzysta z internetu za pomocą telefonu komórkowego, z czego wynika, że aż 51% osób otworzy na nim twoja stronę. Dlatego tak ważna jest responsywność. Na szczęście w WordPressie nie musisz się o to martwić. Wiele szablonów spełnia to kryterium.
- Dynamika
Wiele cech, opcji i możliwości WordPressa pozwala w ogromnym stopniu dostosować i spersonalizować witrynę.
Elastyczność: WordPress buduje strony, które są proste i kompleksowe. Pozwala ci na modyfikację, zabawę z szablonami i aplikacjami, a co za tym idzie na stworzenie perfekcyjnej strony dla twojej organizacji.
Integracja: WordPress umożliwia łączenie twojej witryny z popularnymi platformami. Istnieją tysiące wtyczek, z których możesz wybierać. Od darmowych do premium. Opcje są niemalże nieograniczone.
Postęp: WordPress stale się rozrasta, aktualizuje i ewoluuje, aby nadążyć za dynamicznym światem cyfrowym. Tyczy się to także twojej organizacji - WordPress rośnie wraz z twoją działalnością. Dzięki temu zawsze będziesz na bieżąco z najnowszym oprogramowaniem.
- Bezpieczeństwo
To nie zbieg okoliczności, że WordPressowi ufają i używają go największe światowe koncerny (takie jak chociażby IBM, BBC, ESPN czy The New Yorker). Dla WordPressa bezpieczeństwo jest priorytetem. Instalowanie najnowszej wersji oprogramowania jest koniecznością, by chronić twoją stronę. Hakerzy nie mają szans przy ciągle modyfikowanych wtyczkach. Najlepiej więc od razu ustawić automatyczne aktualizacje, by nie martwić się, że przy natłoku obowiązków wypadnie nam to z głowy.
Kilka innych spraw, o których warto pamiętać:
- nie używaj słowa "Admin" jako twojego loginu - to otwarte zaproszenie dla hakerów
- stwórz skomplikowane hasło - tak, tak, to pewnie dla ciebie oczywiste, ale to konieczność. Pamiętaj też, by zmieniać je dostatecznie często.
- ostrożnie wybieraj wtyczki i szablony - szczególnie te darmowe. Zawsze sprawdzaj źródło i opinie użytkowników.
Źródło: https://topnonprofits.com
Źródło: technologie.ngo.pl