Tegoroczna, IV edycja Światowego Dnia Citi dla Społeczności okazała się najbardziej udaną z dotychczasowych. W podsumowaniu całorocznych działań skierowanych do lokalnych społeczności 1500 osób zaangażowało się
w 97 projektów na rzecz 17000 potrzebujących.
Najbliższe dni to ostatnia szansa, by dołączyć do wolontariuszy Citi Handlowy, ich rodzin i przyjaciół i wziąć udział w kilku ciekawych projektach, które zostaną zrealizowane w Warszawie i Mazowieckiem pomiędzy 13 a 16 listopada.
Dwa projekty: „Podarujmy Dzieciom Odrobinę Radości” oraz „Pacynkowy Świat” miały być pierwotnie realizowane w Szpitalu Dziecięcym przy Działdowskiej w zeszły weekend. Jednak ze względu na zagrożenie „meksykańską grypą” wolontariusze - za radą lekarzy - postanowili przełożyć wizytę w szpitalu o kilka dni i spotkać się z małymi pacjentami w dniu jutrzejszym.
Pozostałe, autorskie projekty wolontariuszy Citi Handlowy będą realizowane do przyszłego poniedziałku.
W najbliższą sobotę w ramach programu wolontariusze zabiorą dzieci z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach na spotkanie z emerytowanymi aktorami do Skolimowa do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Wolontariusze zaplanowali tzw. „warsztat zmysłów”, podczas którego dzieci będą poznawać różne kształty, zapachy, faktury przedmiotów oraz wspólnie z aktorami - wyklejać obrazy z soczewicy. Wizytę w Skolimowie zakończy wspólny obiad - dzieci i aktorów.
W poniedziałek, 16 listopada wolontariusze Citi Handlowy pomogą m.in. remontować Gminny Ośrodek Kultury w Wildze, poprowadzą w Szkole Podstawowej w Międzylesiu zajęcia sportowe i plastyczne dla dzieci z ubogich rodzin, w Kałuszynie wesprą Gminny Dom Kultury, który służy okolicznym mieszkańcom już od 40 lat, a w Falenicy pomogą Fundacji pod Psim Aniołem, która zajmuje się bezdomnymi zwierzętami.
Światowy Dzień Citi dla Społeczności jest obchodzony co roku w pierwszą sobotę listopada. To podsumowanie całorocznego, globalnego programu, w ramach którego wolontariusze Citi, a w Polsce Citi Handlowy, angażują się w pracę na rzecz lokalnych społeczności. Polską edycję programu koordynuje Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.
Źródło: Biuro PR Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy