Edukacja Kulturalna w Warszawie, Staromiejski Dom Kultury i Kulturalna Warszawa zapraszają do udziału w jubileuszowej 15. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Zachęcamy do zgłaszania projektów edukacji kulturalnej zrealizowanych w warszawskich instytucjach kultury, szkołach i przedszkolach, placówkach oświatowych oraz organizacjach pozarządowych.
Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej (WNEK) to konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie lokalnych animatorek i animatorów kultury, edukatorek i edukatorów, nauczycielek i nauczycieli, artystów i artystek, aktywistów i aktywistek za najlepsze projekty, programy i działania z zakresu edukacji kulturalnej, które były realizowane w roku poprzedzającym aktualną edycję nagrody i/lub w roku bieżącym, za który przyznawana jest WNEK. Od 2010 roku wyróżniliśmy już ponad 500 działaczy kultury i edukacji.
Formularz zgłoszeniowy: https://wnek.sdk.pl/
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie BIP: https://shorturl.at/cduX4
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/981882349639581
Nabór wniosków trwa do 30 czerwca 2024 roku.
Autorzy i autorki najlepszych projektów otrzymają nagrody finansowe – łączna pula nagród wynosi 100 tysięcy złotych. Projekty nagrodzone w konkursie staną się wyznacznikiem trendów oraz inspiracją dla osób zajmujących się edukacją kulturalną.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na jesiennej gali finałowej WNEK 2024, która będzie również okazją do wymiany doświadczeń i metod pracy oraz refleksji nad przyszłością działań edukacyjno-kulturalnych w Warszawie.
Od 2023 roku, wraz ze zmianą regulaminu WNEK, wprowadzone zostały nowe kategorie, w których przyznawana jest nagroda. Są one zgodne z dokumentem Edukacja Kulturalna w Warszawie https://shorturl.at/otyH1
Projekt można zgłosić do jednej z poniższych kategorii konkursowych:
1) różnorodne i wielokulturowe społeczeństwo,
2) środowisko naturalne i klimat,
3) kompetencje przyszłości,
4) procesy twórcze,
5) dziedzictwo kulturowe i tożsamość,
6) wspólnoty lokalne,
7) procesy włączające i dostępność.
Źródło: Staromiejski Dom Kultury