Zygmunt Puchalski ponownie Prezesem STO. Społeczne Towarzystwo Oświatowe wybrało nowe władze
Społeczne Towarzystwo Oświatowe – największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce – wybrało nowe władze. Na czele stowarzyszenia ponownie stanął Zygmunt Puchalski. Wyboru nowych władz dokonali uczestnicy Zjazdu Krajowego, który obradował w Warszawie w dniach 23-24 kwietnia br.
W niedzielę zakończył się XIII Zwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Przez dwa dni ponad 100 przedstawicieli środowisk STO z całej Polski wybierało nowe władze stowarzyszenia i decydowało o kierunkach rozwoju STO w kolejnych latach.
Prezesem Społecznego Towarzystwa Oświatowego na kolejną 3-letnią kadencję, został Zygmunt Puchalski, dotychczasowy Prezes stowarzyszenia. Delegaci wybrali także członków władz organizacji: Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Głównego Sądu Koleżeńskiego, a także Rzecznika Dyscyplinarnego.
Zgodnie ze statutem Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Krajowy Zjazd Delegatów jest najwyższą władzą stowarzyszenia. Zwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów jest zwoływany przez Zarząd Główny co trzy lata.
O Zygmuncie Puchalskim
Zygmunt Puchalski przez blisko 30 lat był dyrektorem Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego STO w Warszawie. Po raz pierwszy został wybrany Prezesem STO w 2016 roku. Obecna kadencja będzie jego trzecią i, zgodnie ze Statutem STO, ostatnią w roli Prezesa stowarzyszenia. Od trzech lat Zygmunt Puchalski jest także dyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli STO.
O Społecznym Towarzystwie Oświatowym
Społeczne Towarzystwo Oświatowe to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Działające od 1987 roku stowarzyszenie zrzesza prawie 100 szkół i placówek oświatowych z całego kraju, w których uczy się ok. 15 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób. Koncepcja STO polega na harmonijnym połączeniu edukacji i wychowania. Nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie kształtują szkoły STO, akceptując podstawowe zasady i reguły, takie jak uczciwość, rzetelność, wzajemny szacunek i empatia.
Więcej informacji o STO: www.sto.org.pl
Źródło: Społeczne Towarzystwo Oświatowe