Zostań partnerem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2015
Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii (EUSEW2015) jest największym europejskim forum, na którym odbywa się debata dotycząca przyszłości efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Jest to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o nowych inicjatywach dotyczących sektora energii oraz inwestycjach w technologie ekologiczne. W przyszłym roku Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii odbędzie się w dniach od 15 do 19 czerwca 2015.
Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii to inicjatywa Komisji Europejskiej, której pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku. Dziś działania w tym zakresie koordynowane są przez Agencję Wykonawczą ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ścisłej współpracy z Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej ds. Energii.
Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii prezentuje działania poświęcone wydajności energetycznej i rozwiązań energii odnawialnej. Jest przeznaczony do rozpowszechniania najlepszych praktyk, inspirowanie nowych pomysłów i budowania sojuszy, aby pomóc osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne UE.
Jak co roku istnieje możliwość włączenia się w tę inicjatywę także na poziomie regionalnym poprzez organizację wydarzenia lokalnego w ramach Dni Energii.
Jak zostać organizatorem Dnia Energii?
Dzień energii jest zdefiniowany jako wydarzenie non-profit, która promuje efektywność energetyczną i energię odnawialną. W ramach Dnia Energii regiony mogą organizować: wystawy, konferencje, imprezy online, spektakle, wycieczki z przewodnikiem, dni otwarte, warsztaty, kampanie medialne i koncerty.
Jeśli efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii są dla Ciebie ważne, to jesteś potencjalnym organizatorem Dzień Energii. Poprzedni organizatorzy Dni Energii to:
- Lokalne i regionalne władze publiczne;
- Prywatne firmy, organizacje przedsiębiorców, izby gospodarcze;
- Stowarzyszenia, grupy obywatelskie i organizacje pozarządowe;
- Szkoły, ośrodki badawcze i think tanki.
Pięć dobrych powodów, aby pomóc:
- Podniesienie rangi i poprawa wizerunku organizacji, miasta lub regionu;
- Zostanie częścią Ruchu Europejskiego;
- Rozprzestrzenianie się technologii i praktyk z zakresu zrównoważonej energii;
- Przyciąganie uwagi mediów;
- Dodatkowe wsparcie imprezy z Sekretariatu EUSEW.