Największe polskie święto wolności, równości i tolerancji, warszawska Parada Równości, po raz XX przejdzie ulicami stolicy 20 czerwca 2020 roku. Fundacja Wolontariat Równości ogłosiła datę i nową identyfikację wizualną jubileuszowej Parady – w przyszłym roku motywem przewodnim wydarzenia będzie dżungla.
W miniony piątek podczas pełnej atrakcji imprezy w warszawskim Barze Studio wolontariuszki i wolontariusze z Fundacji Wolontariat Równości ujawnili datę XX Parady Równości. Organizatorzy zdradzili, że jubileuszowa Parada odbędzie się 20 czerwca 2020 roku, a głównym motywem oprawy graficznej wydarzenia będzie dżungla, co nawiązuje do jednego z postulatów Parady wzywającego do ochrony środowiska.
– Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną jubileuszową XX Paradę Równości. Zapiszcie sobie datę 20 czerwca 2020 w Waszych kalendarzach. Nadchodzi wielkie święto miłości i akceptacji! – zaprasza Julia Maciocha, prezeska Fundacji Wolontariat Równości, od 3 lat organizatorka Parady Równości w Warszawie.
Największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej prorównościowe wydarzenie od trzech lat organizowane jest przez zespół młodych wolontariuszek i wolontariuszy. Parada Równości jest najważniejszym świętem wszystkich osób, dla których wolność, równość i wzajemna tolerancja stanowią wartości nadrzędne. Według szacunków mediów w ubiegłym roku w radosnym marszu wzięło udział ponad 80 tys. uczestników.
Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego wydarzenia Parady Równości na Facebooku: XX Parada Równości
Fundacja Wolontariat Wolności
Fundacja Wolontariat Równości powstała w 2011 roku z inicjatywy Szymona Niemca i Pawła Kiepuszewskiego jako instytucja usprawniająca działania wolontariatu i wspierająca technicznie i formalnie organizację przemarszu. Od tego czasu organizacja udoskonalała swój sposób działania. Fundacja co roku prowadzi nabór wolontariuszy, jednak sercem obecnego składu jest grupa związana z Paradą od około 4 lat. Od takiego też czasu Wolontariat stanowi silny i sprawnie działający zespół.
Do Wolontariatu należą osoby uczęszczające do liceum, studiujące, a także ci, którzy edukację mają już za sobą. Zespół jest podzielony na mniejsze grupy, zajmujące się tak różnorodnymi zadaniami, jak kontakty z Komitetem Honorowym i instytucjami wspierającymi Paradę, promowanie wydarzenia w mediach społecznościowych, zarządzanie stroną internetową, prace nad identyfikacją wizualną Parady czy rekrutacja nowych wolontariuszy i wolontariuszek. Bieżące sprawy organizacyjne są omawiane na regularnych spotkaniach, podczas których dzięki dyskusjom i burzom mózgów pojawiają się nowe rozwiązania. Członkowie i członkinie Wolontariatu biorą też udział w szkoleniach i wykorzystują zdobyte umiejętności w pracy na rzecz Parady.
Siłą Wolontariatu Równości jest wykorzystywanie różnic pomiędzy osobami, ich oryginalnych pomysłów i różnorodnych zdolności. W tej grupie każdy może wyrazić swoje zdanie i będzie ono wysłuchane; taka atmosfera sprzyja kreatywności i sprawia, że organizowanie Parady Równości, choć pracochłonne i czasem żmudne, nigdy nie bywa nudne.
Źródło: Fundacja Wolontariat Wolności