Fundacja Mam Marzenie mimo aktualnej sytuacji nie ustaje w realizacji marzeń swoich podopiecznych. Dla wielu największym pragnieniem jest nowy laptop. Sprawny komputer w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważny. Zwłaszcza kiedy większa część codziennego życia za sprawą koronawirusa przeniosła się do Internetu. Z pomocą laptopa pracujemy zdalnie, a nasze dzieci mogą uczestniczyć w e-lekcjach.
Dlatego marzenia o własnym sprzęcie są niezwykle istotne. Z pomocą w ich realizacji przychodzą Wyższe Szkoły Bankowe, które współpracują z Fundacją Mam Marzenie nieprzerwanie od 2014 roku, spełniając w tym czasie 18 marzeń.
Wyższe Szkoły Bankowe co roku przeprowadzają wśród swoich studentów i słuchaczy badania opinii, których celem jest polepszenie jakości świadczonych usług. Tradycją stało się już wsparcie Fundacji Mam Marzenie – za każdą wypełnioną ankietę uczelnia przeznacza określoną kwotę na realizację marzeń podopiecznych organizacji. W tym roku za każde 6000 uzupełnionych kwestionariuszy WSB zakupi jednego laptopa. Do tej pory udało się spełnić już trzy marzenia o własnym komputerze.
– Z Wyższymi Szkołami Bankowymi współpracujemy już od 6 lat. Przez ten czas uczelnia wsparła realizację ponad 20 marzeń, licząc z tegorocznymi. To naprawdę ogromna pomoc, za którą w imieniu wszystkich wolontariuszy i naszych podopiecznych chciałabym serdecznie podziękować. To dzięki sponsorom, takim jak WSB, udaje nam się spełniać kolejne dziecięce marzenia, niosąc radość i uśmiech. Bez nich nie byłoby to możliwe – mówi Marta Krupa, rzeczniczka Fundacji Mam Marzenie.
Tegoroczna pomoc od Wyższych Szkół Bankowych ma szczególne znaczenie. W dobie koronawirusa komputer jest potrzebny dzieciom nie tylko do zabawy i surfowania po Internecie, ale przede wszystkim do nauki. W ten sposób WSB włącza się także w pomoc edukacji młodego pokolenia. Dzięki zaangażowaniu studentów Wyższe Szkoły Bankowe przekazały w latach 2014–2019 blisko 60 000 złotych, które Fundacja mogła przeznaczyć na spełnienie marzeń swoich podopiecznych.
Źródło: Fundacja Mam Marzenie