Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szanowni Państwo, uruchomiliśmy dzisiaj nową odsłonę portalu ekonomiaspoleczna.pl. Mamy nadzieję, że zmiana szaty graficznej sprawi, że portal stanie się bardziej użyteczny, a korzystanie z niego – łatwiejsze i przyjemniejsze.
Nasz portal jest jednym z największych polskich zbiorów wiedzy na temat przedsiębiorczości społecznej. Publikujemy nie tylko aktualności, zaproszenia na szkolenia i konferencje oraz sprawozdania ze spotkań. Można u nas przeczytać reportaże z ciekawych przedsięwzięć ekonomii społecznej, felietony Cezarego Miżejewskiego i Piotra Frączaka, opisy dobrych praktyk. Można wreszcie ściągnąć w formacie pdf najważniejsze publikacje dotyczące przedsiębiorczości społecznej oraz dobre praktyki ekonomii społecznej.
Tak duży i różnorodny zasób wiedzy wymaga przejrzystej nawigacji. Jej uporządkowanie było naszym głównym celem podczas zmian. Obecnie – tak jak w poprzednim wyglądzie portalu – najważniejsze menu nawigacyjne znajduje się w lewej kolumnie. Podzielony jest na trzy części.
W pierwszej znajdują się linki do zbiorów tekstów teoretycznych i prawnych, a także biblioteki i dobrych praktyk ekonomii społecznej. To strefa wiedzy. Tam można dowiedzieć się wszystkiego o najważniejszych kwestiach dotyczących ekonomii społecznej.
W drugiej części skupiamy się na praktyce. Zbieramy tam artykuły, dokumenty i publikacje ważne dla przedsiębiorców społecznych, samorządowców oraz ludzi biznesu – trzech sektorów, których współpraca jest kluczowa dla dobrego funkcjonowania ekonomii społecznej.
Trzecia część lewego menu to ogłoszenia na temat seminariów, szkoleń, konkursów grantowych itd. Mamy nadzieję, że usprawnienie funkcjonowania naszego kalendarza i wyszukiwarki ogłoszeń pomoże Państwu aktywnie uczestniczyć w życiu sektora, zwiększać kompetencje i umacniać pozycje ekonomii społecznej.
W menu w prawej kolumnie zgromadziliśmy linki do projektów i instytucji ważnych dla sektora. Ważny jest choćby pierwszy link Informujący o działalności sieci wsparcia ekonomii społecznej. Przedsiębiorcy społeczni znajdą tam informacje o działaniach ośrodków wsparcia, a ośrodki wsparcia – ofertę Centrów Ekonomii Społecznej.
Zmianą czysto techniczną, znacznie jednak ułatwiającą poruszanie się po bogatych zasobach portalu jest przebudowanie wyszukiwarki portalowej. Obecnie można sortować wyniki wyszukiwania według trafności oraz od najnowszego artykułu, zmieniać zakres czasowy wyszukiwania itd. Wyniki wyszukiwania prezentowane są w bardziej przejrzystej graficznie formie i pomagają szybko dotrzeć do potrzebnych treści.
Sposobem na szybkie dotarcie do potrzebnych treści jest również umieszczenie nad artykułami na stronie głównej portalu linków do kategorii merytorycznych portalu. Dzięki temu nasi czytelnicy mogą łatwo otrzymać listę artykułów na przykład na temat finansowania ekonomii społecznej, Zakładów Aktywności Zawodowej lub inicjatyw lokalnych w konkretnym województwie. Inną nowością jest link do listy artykułów poruszający aktualnie ważny temat. Link taki znajduje się w środkowej kolumnie na górze strony. Obecnie kieruje do artykułów na jakże ważny dla środowiska temat ustawy o przedsiębiorczości społecznej.
W nowej odsłonie portalu proponujemy również nowy wygląd galerii zdjęć. Wysokiej jakości zdjęcia profesjonalnych fotografów są bardzo sugestywnym dowodem na istnienie ważnych inicjatyw ekonomii społecznej w Polsce. W galeriach zdjęć prezentować będziemy również fotograficzne relacje z ważnych dla sektora wydarzeń – jeśli chcą Państwo podzielić się z nami swoimi zdjęciami – zapraszamy do współpracy.
Zapraszamy również do nadsyłania tekstów, opinii, dobrych praktyk oraz przede wszystkim informacji na temat wydarzeń w sektorze przedsiębiorczości społecznej – redakcja portalu ekonomiaspoleczna.pl pozostaje otwarta na szeroką współpracę. Ułatwi ją na pewno nowy, bardziej przejrzysty formularz dodawania wiadomości (link do formularza, tak jak w poprzedniej wersji, znajduje się na górze strony).
Przechodząc ze strony na stronę można czytać kolejne fragmenty Manifestu Ekonomii Społecznej wyświetlane obok nagłówka. Ten dokument jest dla nas bardzo ważny i pragniemy, aby jego duch przenikał publikowane przez nas treści tak, aby i dla nas i dla Państwa jasne było, że „ekonomia społeczna nie jest niczyją własnością i zawiera elementy ważne dla wielu tradycji: lewicowych, prawicowych, konserwatywnych, liberalnych, socjaldemokratycznych, republikańskich, komunitariańskich i katolickiej nauki społecznej”.
Tak samo my nie traktujemy jako swoją własność portalu ekonomiaspoleczna.pl i zapraszamy wszystkich do współpracy, nadsyłania tekstów oraz zgłaszania uwag (również – a może przede wszystkim – krytycznych). Jeżeli chcą Państwo odnieść się do zmian, jakie zaszły na portalu, prosimy o maile. Zmiany na ekonomiaspoleczna.pl nie zakończyły się. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi.
Źródło: ekonomiaspoleczna.pl
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.