Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Rada Ministrów, w odpowiedzi na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 czerwca 2013 r., przygotowała zmiany w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, polegające na skróceniu czasu pracy osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
Czas pracy osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym wynosi maksymalnie 8 godzin na dobę i 40 godzin w tygodniu*. W obecnym stanie prawnym niepełnosprawni mogą pracować krócej, ale tylko na podstawie zaświadczenia od lekarza, który uzasadni konieczność skróconego wymiaru czasu pracy.
Trybunał Konstytucyjny (TK) zakwestionował te przepisy, stwierdzając ich niekonstytucyjność. Według orzeczenia TK tylko do 9 lipca 2014 r. niepełnosprawni, którym lekarz nie zalecił pracy w krótszym wymiarze, będą pracować maksymalnie 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo. Po tym dniu przepisy obecne stracą moc. W związku z tym rząd zaproponował skrócony do 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu czas pracy dla osób niepełnosprawnych w znacznym i umiarkowanym stopniu. Skrócone normy czasu pracy będą stosowane bez wymogu uzyskania zaświadczenia lekarskiego.
więcej:
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.