Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
W siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. pomocy na rzecz Ukrainy. Podczas spotkania powstało i ukonstytuowało się pięć grup tematycznych.
Grupy tematyczne:
- Grupa humanitarno-medyczna jako główne priorytety swojej działalności wskazała m.in. pomoc humanitarno-medyczną w Polsce, pomoc humanitarno-medyczną na Ukrainie na zasadzie pomocy długofalowej oraz krótkofalowej.
- Grupa zbiórek publicznych jako cel swojej działalności wskazała m.in. wypracowanie systemu monitorowania zbiórek publicznych, publikację sprawozdań ze zbiórek publicznych, połączenie sił organizacji biorących udział w zbiórkach publicznych w celu uniknięcia podwójnego finansowania,
- Grupa edukacyjna, w tym wymiana dzieci i młodzieży, jako główne zadania w swojej działalności wyodrębniła m.in. pomoc stypendialną w Polsce oraz na Ukrainie, utworzenie Funduszu polsko-ukraińskiego, powołanie programów edukacyjnych, utworzenie informacyjnej strony internetowej.
- Grupa pomocy rozwojowej jako cel swojej działalności wyszczególniła m.in. wsparcie samorządów, wsparcie ukraińskich organizacji, które będą współpracować z samorządami, prowadzenie monitoringu przestrzegania prawa przez samorządy, pomoc w odbudowaniu struktur Ochotniczych Straży Pożarnych na Ukrainie.
W grupie pomocy rozwojowej wyodrębniono następujące obszary:
- obszar samorządowy,
- społeczeństwo obywatelskie,
- dialog społeczny.
- Grupa komunikacji, informacji, koordynacji jako cel swojej działalności wskazała m.in. powstanie dwujęzycznego polsko-ukraińskiego portalu internetowego poświęconego kwestiom, które mają miejsce w Polsce i na Ukrainie, sporządzenie zbioru najczęściej zadawanych pytań, który będzie aktualizowany, wymiany informacji o bieżących sprawach związanych z Ukrainą,
Poszczególne zespoły będą pracowały w trybie grup roboczych, spotkań, poprzez korespondencję mailową oraz komunikację wewnątrzzespołową. Koordynatorzy grup roboczych zobowiązali się do szczegółowego opracowania i przesłania do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wstępnych propozycji w zakresie ich działalności. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Fundacją Solidarności Międzynarodowej jest koordynatorem całego przedsięwzięcia.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.