Wydarzenie z humorem o walorach promocyjnych dla małego miasteczka, czyli co zaplanowała lokalna fundacja o wymownej nazwie "Zerknij Tu"!?
Żerków to niezwykle malownicza miejscowość, położona w środkowej Wielkopolsce, w samym sercu regionu zwanego Szwajcarią Żerkowską. Nieopodal Żerkowa znajduje się zapomniana Łysa Góra (161 m n.p.m.). Żerkowska Fundacja Zerknij Tu, działająca na rzecz promocji, rozwoju gminy oraz aktywizacji społeczności lokalnej postanowiła odświeżyć pamięć o Łysej Górze, nazywając swój nowy projekt skierowany do mieszkańców gminy Żerków „Kabareton pod Łysą Górą w Żerkowie”.
W ramach realizacji tego projektu 5 listopada 2016 roku mieszkańcy naszego regionu zostali zaproszeni na wieczór kabaretowy.
Wydarzenie zgromadziło aż 231. mieszkańców gminy!
Żerkowiacy mogli obejrzeć występ poznańskiego Kabaretu Czesuaf, którzy rozpoczął to wydarzenie. Występ artystów został niezwykle miło przyjęty przez widzów, zabawne skecze wprowadziły uczestników wieczoru w wyśmienite nastroje, które towarzyszyły im już do końca wydarzenia.
Po Kabarecie Czesuaf na scenie pojawili się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim, którzy przedstawili skecz o gminie Żerków, jej zasobach i zlocie czarownic przy Łysej Górze. Smaku dodał fakt, że skecz mówiony był poznańską gwarą.
Z kolei żerkowscy gimnazjaliści zaprezentowali skecz oparty na lokalnych legendach. Widzowie wysłuchali historii szlachcica Macieja i jego niesfornej wnuczki Marianny.
Wieczór zakończył się występem młodzieży gimnazjalnej, która zaprezentowała umiejętności nabyte podczas warsztatów z improwizacji kabaretowej. Publiczność wybierała miejsce gdzie skecz ma się odbyć, wybrano zatem sklep mięsny, kino, czy gabinet laryngologa. Występująca młodzież na żywo tworzyła zabawne skecze. Publiczność była zachwycona, a cała aula wypełniona śmiechem.
Całość wydarzenia oparto o konwencję zlotu przy Łysej Górze. Gości witały czarownice, fruwały nietoperze, a na scenie zaparkowały miotły.
To był wieczór pełen pozytywnych wrażeń i dobrego humoru.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Źródło: Fundacja Zerknij Tu