XVIII Widowisko Artystyczne "Bądźcie z nami" w baśniowym świecie Teatru Bagatela
XVIII widowisko artystyczne, zorganizowane przez Stowarzyszenie "Bądźcie z nami" wspólnie z Teatrem Bagatela w Krakowie odbyło się 9 maja 2011 pod patronatem Prezydenta Miasta - Jacka Majchrowskiego oraz PZU Życie i zgromadziło wyjątkowo entuzjastyczną młodą publiczność. Widzowie ze szkół podstawowych z Krakowa i Korzkwi niezwykle żywo reagowała obserwując baśniowe opowieści rozgrywające się na scenie.
Jako pierwsi pojawili się niezawodni pracownicy teatru oraz harcerze. Pod czujnym okiem Scenografa Teatru - pani Urszuli Czernickiej powstał baśniowy świat, w którym rozgrywał się jedyny w swoim rodzaju spektakl.
W ten baśniowy świat wkroczyli jako pierwsi najmniejsi aktorzy z Przedszkola Specjalnego TPD "Chatka Puchatka". W przedstawieniu zatytułowanym "Cztery Pory roku" scena zakwitła wiosennymi kwiatami, nadleciały kolorowe motylki, wraz z latem pojawiły się wesołe pszczółki, a nawet Miś Puchatek, który łakomie sięgał po miodowe co nieco. Potem nastała jesień w cudownym wielkim kapeluszu, rozrzucająca wkoło złote liście, w czym pomagał jej jesienny wicherek.
Zima nadjechała saniami, w których schowała uroczego bałwanka. Mimo chłodnej pory roku temperatura na widowni gwałtownie wzrosła, kiedy ze sceny na widzów posypały się srebrne płatki śniegu, a bałwanek i śnieżynki rozpoczęli bitwę na papierowe śnieżki z widownią.
Kolejna odsłona była równie bajeczna. Zespół Artystyczny "Bomba", działający przy SOSW nr 6 im. Jana Pawła II z ul. Niecałej przeniósł nas w świat filmowej magii spektaklem "Kapelusze zatrzymane w kadrze". Każdy kapelusz reprezentował inną filmową postać, inny czas i konwencję. Odwiedzili nas: Flip i Flap, Charlie Chaplin, Michael Jackson, kowboje Z Dzikiego Zachodu, Dick Tracy oraz całkiem współczesna grupa hip-hopowa. Zmieniającym się tematom muzycznym odpowiadały poszczególne kapelusze.
Barokowym blaskiem i przepychem zachwycił Zespół Taneczny "Kuleczki" z SOSW nr 3 przy ul. Praskiej. "Niezwykły bal lalek" był tańcem z epoki, wspaniałe iskrzące się ozdobami barokowe stroje doskonale dopełniały całości zaczarowanego widowiska.
Delikatną przędzą z kołowrotka snuła się bajka "Sny Królewny" w wykonaniu Zespołu MIT z ŚDS przy ul. Piekarskiej.
Swoim pomysłem na teatr cieni zaskoczyło Kółko Teatralne, działające przy SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie. Stworzyli cudowny sielski krajobraz polskiej wsi, jej rytmów życia wytyczonych pracami w polu, w obejściu. W życie wsi wplatały się ludowe przysłowia i legendy.
Prosto z polskiej wsi trafiliśmy w serce polskiej muzyki spektaklem "Chopin - droga do sławy", przygotowanym przez Zespół "Pierwiosnki" z ZSS nr 6 przy ul. Ptaszyckiego. Małemu Chopinowi, którego w świat muzyki wprowadzała mama, towarzyszyły w tej drodze do sławy pod okiem nauczyciela, przyszłe gwiazdy muzyki: Elvis Presley, Maryla Rodowicz, Janusz Panasewicz, Rudi Schuberth i Michael Jackson.
W szalone rytmy tańca do piosenki "Waka, waka" Shakiry porwał wszystkich Zespół MIT z ul. Piekarskiej. Wraz z aktorami tańczyła cała widownia, jeszcze na razie na swoich miejscach.
Na rozstanie pojawił się typ niepokorny z repertuaru Jacka Stachurskiego, w którego wcielił się Roman Balonek - uczeń SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie.
Rozbawiona młodzież z widowni dołączyła do swych przyjaciół na scenie, aby zakończyć to cudowne spotkanie wspólnym śpiewem i tańcem. Na tańczącą grupę spłynęły niebieskie balony PZU, który ufundował wspólnie ze Stowarzyszeniem sprzęt rehabilitacyjny dla ośrodków, biorących udział w widowisku.
Patronat medialny :
Źródło: SPN Bądźcie z nami