Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Ngałang Sangdrol, ta drobna kobieta o łagodnym głosie, niemal połowę swego 26-letniego życia spędziła w surowych chińskich więzieniach w Tybecie z powodu odważnego działania na rzecz wolności jej kraju rodzinnego. W kwietniu 2003 w Waszyngtonie dyrektor AFPC Asia-Pacific Initiative Al Santoli i koordynatorka programów API Mahlet Getachew przeprowadzili z nią wywiad.
Ngałang Sangdrol odsiadywała 21-letni wyrok, bezustannie przedłużany, za wytrwały, pozbawiony przemocy opór przeciwko chińskim staraniom, aby wymusić jej uznanie rządów Chin i zdradę Dalajlamy. Aresztowana po raz pierwszy w roku 1990, będąc trzynastoletnią mniszką buddyjską, stała się znana opinii publicznej jako jedna z tybetańskich więźniarek politycznych odsiadujących najwyższe wyroki. Była pośród czternastu mniszek, które zwróciły na siebie uwagę świata potajemnym skomponowaniem i nagraniem pieśni wyrażających męstwo i nadzieję oraz przeszmuglowaniem taśmy z nagraniem poza mury owianego złą sławą więzienia Drapczi.
Treśc wywiadu na stronach OŚKi: http://www.oska.org.pl/ngalang.html
Treśc wywiadu na stronach OŚKi: http://www.oska.org.pl/ngalang.html
Źródło: Amnesty International
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.