Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Korupcja to bardzo dziwne zjawisko. Choć poświęcono jej liczne przepisy, od konstytucji poczynając, w aktach prawnych słowo to nie jest używane. Choć wszyscy są przeciw, to ktoś przecież daje i ktoś bierze. Choć walczą z nią politycy, działacze, dziennikarze, organizacje pozarządowe, fundacje i zespoły, odbywają się konferencje, narady, powstają opracowania, wskazania, to korupcja rozkwita jak dobrze uprawiona łąka w maju. I im bardziej ta walka nabiera wigoru, tym korupcja ma się lepiej.
(...) Wiedza o przyczynach korupcji nie jest hermetyczna. Prace antykorupcyjne podejmują imponujące liczbą i prestiżem organizacje pozarządowe: Polski Oddział Transparency International, Instytut Spraw Publicznych, program "Przeciw korupcji" Fundacji im. Stefana Batorego, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja "Szkoła liderów", Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Centrum Adama Smitha. Dodatkowo, z inicjatywy rządu powstała w 2000 roku Antykorupcyjna Grupa Robocza wspierana organizacyjnie przez Biuro Banku Światowego. (...)
Więcej w Rzeczpospolitej.
Więcej w Rzeczpospolitej.
Źródło: Rzeczpospolita
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.