Szkoła EuroLiderek – projekt zainicjowany przez ZPPZ Lewiatan, wspierany przez firmy Intel i Asus. Projekt, w którym udział biorą najlepsze z najlepszych, kobiety wyjątkowe, zaangażowane, kompetentne.
Do absolwentek pierwszej edycji Szkoły EuroLiderek właśnie dołączyły absolwentki drugiej, tym razem szczecińskiej i warszawskiej. Tym samym powiększyło się grono osób tworzących wyjątkową sieć kontaktów budowaną w ramach Klubu SEL.
- Choć każdą edycję stanowią zupełnie inne osobowości, niezmiennie dążymy do wzmocnienia kobiet pełniących funkcje menedżerskie w przedsiębiorstwach, administracji i życiu publicznym poprzez podniesienie ich kompetencji w szeroko pojętej dziedzinie zarządzania - mówi Anna Kornacka, pomysłodawczyni projektu i dyrektorka Szkoły Euroliderek.
Szkoła oferuje szeroki zakres tematów zajęć m.in. z zakresu psychologii przywództwa, zarządzania, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa biznesu, czy autoprezentacji. A co odróżnia SEL od innych?
O wyjątkowości SEL stanowią trzy zasadnicze kwestie. Po pierwsze program zajęć jest modyfikowany w trakcie trwania każdej edycji i dostosowywany do konkretnych potrzeb słuchaczek. Władze szkoły wprowadzają do harmonogramu zajęć lepsze rozwiązania na bieżąco. Tak więc dla każdej grupy, harmonogram zajęć jest trochę inny.
Po drugie, szkoła współpracuje z najlepszymi. Wśród wykładowców są: dyrektor Intela w regionie Europy Centralnej i Wschodniej – Tomasz Klekowski, dyrektor departamentu komunikacji i rozwoju Konfederacji Lewiatan – Zbigniew Gajewski, czy prezes Zarządu Tieto Poland – Ireneusz Miski.
Po trzecie, absolwentki, wykładowcy i sympatycy inicjatywy budują sieć networkingu, zwaną Klubem SEL, w ramach której wpływają na zmianę postrzegania przedsiębiorczych kobiet. Klubowiczki otrzymują też możliwość korzystania z zajęć SEL podczas dowolnej edycji. Dzięki temu projekt ma charakter długotrwały, pozwalający na owocną współpracę.
Projekt SEL jest wyjątkowy również ze względu na inspirującą współpracę z firmami Intel i Asus. Dzięki naszym wspólnym działaniom niemal 700 pań wzięło udział w konkursie o stypendium SEL. Zgłoszenia napływały z całej Polski, a wyłonione w wyniku konkursu słuchaczki właśnie odebrały certyfikat ukończenia kursu.
O niezwykłym charakterze szkoły świadczą słuchaczki i ich zdanie na temat kursu. Jak twierdzi Marta Wysocka-Fronczek, prawniczka, właścicielka Lex&Finance - SEL to grupa wsparcia aktywnych, dążących do celu, pełnych energii i pomysłów kobiet, które swym zapałem i chęcią działania inspirują innych do podejmowania różnych wyzwań i inicjatyw.
- SEL to także okazja do inspirujących spotkań i rozmów oraz sposób na ugruntowanie wiedzy na temat tego, co do tej pory robiłam bardzo intuicyjnie, a teraz będę robić świadomie i bardziej efektywnie - dodaje Dorota Korczyńska, prezeska Stowarzyszenia Rodzice dla Szczecina oraz Szczecinianka Roku 2012.
Kolejna edycja SEL już na początku 2014 roku. Szkoła zaprasza liderki i kobiety sukcesu, które dążą do podniesienia swoich kompetencji oraz chcą współtworzyć sieć wyjątkowych kontaktów.
Źródło: Szkoła EuroLiderek