W obliczu stale rosnących potrzeb humanitarnych i kolejnych zapowiedzi ograniczania publicznego finansowania organizacji pomocowych stałe wsparcie ma ogromne znaczenie. Przygotowane przez UNICEF Polska kampania JA POMAGAM to nasza wspólna odpowiedź na wyzwania obecnej sytuacji. To nie jest kryzys dla UNICEF, to kryzys dla wszystkich najbardziej potrzebujących, niewinnych i skrzywdzonych dzieci na świecie.
Skala potrzeb humanitarnych osiąga w ostatnim czasie bezprecedensowe rozmiary. Świat nie jest bezpiecznym miejscem dla dzieci. Konflikty zbrojne, głód, przemoc i cierpienie dotykają zbyt wielu najmłodszych, a każde zmniejszenie wsparcia to ograniczenie szans dla kolejnego dziecka.
Mimo trudności, pracownicy UNICEF każdego dnia działają w 190 krajach, docierając tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. To możliwe tylko dzięki wsparciu milionów ludzi z całego świata, na których teraz spoczywa jeszcze większa odpowiedzialność za los dzieci w potrzebie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy nie tylko szybko reagować w sytuacjach kryzysowych, ale też prowadzić długofalowe działania – zapewniając dzieciom dostęp do edukacji, szczepień i opieki medycznej.
– Moim marzeniem jest, żeby pomaganie było naszą codziennością. Gdyby każdy zaangażował się w pomoc regularną, myślę, że bylibyśmy spokojniejsi o losy świata, ponieważ pomaganie dzieciom, pomaganie młodym ludziom to jest inwestycja w przyszłość – powiedziała Renata Bem, dyrektor generalna UNICEF Polska, w specjalnym nagraniu dla kampanii JA POMAGAM. – To, co jest najważniejsze z mojego punktu widzenia, to jest pomoc długofalowa, pomoc w rozwoju całych społeczności, w budowaniu systemu edukacji czy opieki zdrowotnej, bo taka pomoc odmienia życie milionów – dodała.
Przygotowana przez UNICEF Polska kampania JA POMAGAM to nasza wspólna odpowiedź na obecną sytuację. Zapraszamy w niej do budowania świata, w którym każde dziecko ma szansę na bezpieczne, zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo. Jest częścią globalnej akcji, jednoczącej w społeczności Darczyńców pracowników, ambasadorów i ludzi o wielkich sercach– tych, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie najmłodszych.
W kampanii JA POMAGAM, obok pracowników UNICEF Polska wzięli udział także ambasadorzy – dwaj pierwsi to Łukasz Nowicki i Robert Korzeniowski. Kolejni będą dołączać w nadchodzących dniach.
– Pomaganie to jest dla mnie człowieczeństwo. Często zadaję sobie pytanie "Jak pomagać?" Dzięki takiej organizacji jak UNICEF mam pewność, że pomoc dotrze na czas do najbardziej potrzebujących – powiedział Nowicki.
– Pomoc humanitarna jest esencją ludzkiego bytu. To jest coś, co płynie od człowieka dla człowieka na najbardziej ludzkich zasadach. Ja sam byłem dzieckiem, które korzystało z pomocy UNICEF w stanie wojennym. To jest czas, żeby się odwdzięczyć, oddać coś innym, potrzebującym – zaznaczył z kolei Korzeniowski.
Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat dramatycznej sytuacji dzieci na świecie oraz znaczenia indywidualnego zaangażowania w działania pomocowe – wsparcie osób prywatnych staje się bowiem niezbędne do kontynuowania misji humanitarnej.
Rozwój społeczności Darczyńców regularnych w Polsce pozwoli na stabilne finansowanie programów pomocowych i niesienie realnej pomocy dzieciom w najtrudniejszych warunkach na całym świecie.
W kampanię JA POMAGAM angażuje się coraz więcej osób, także publicznych. O jej szczegółach i kolejnych ambasadorach można na bieżąco przeczytać na stronie UNICEF Polska.
Źródło: UNICEF Polska