Wedel przekazał darowiznę o wartości 30 000 zł dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo z Tychów. Organizacja prowadzi budowę interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Będzie to miejsce dla najmniejszych dzieci, które oczekują na nowe rodziny, a ze względu na stan zdrowia, potrzebują profesjonalnej diagnostyki i opieki. Pomoc została zainicjowana przez pracowników, którzy zaangażowali się we wspólną akcję sportowo-charytatywną.
Z serca pracowników
„170% normy” to sportowe wyzwanie z okazji 170-lecia firmy Wedel. Przez cały rok zadaniem pracowników było zebranie jak największej liczby kilometrów w różnych aktywnościach sportowych, m.in. bieganiu, marszu, jeździe na rowerze. Do akcji przyłączyło się ponad 400 osób, które pokonały łącznie 330 tys. km.
– Dodatkową motywacją było zobowiązanie, że wspólnie osiągnięty dystans będzie odzwierciedlony w realnym wsparciu dla wybranej przez pracowników organizacji pozarządowej. Wedel od zawsze silnie związany jest z Warszawą, ale nasi przedstawiciele sprzedaży terenowej działają w całym kraju i najlepiej znają swoje lokalne społeczności i ich potrzeby. Każdy mógł zgłosić instytucję z dowolnego regionu w Polsce, a następnie we wspólnym głosowaniu zdecydowaliśmy, dla kogo biegniemy i maszerujemy w jubileuszowym roku. W Wedlu wspieramy pasje naszych pracowników, namawiamy ich do dbania o siebie, pamiętając jednocześnie o innych – tak jak uczyli tego założyciele firmy. Wiemy, że jesteśmy drużyną, która potrafi współpracować i wzajemnie się mobilizować, a kiedy stoi przed nami ważny, wspólny cel – jesteśmy niepokonani – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierowniczka Komunikacji Korporacyjnej firmy Wedel.
Interwencyjny ośrodek preadopcyjny to instytucja, sprawująca opiekę nad dziećmi od urodzenia do 1 roku życia, które ze względu na problemy zdrowotne potrzebują szybkiej diagnozy, badań i specjalnej rehabilitacji. TuSieTuli to miejsce, gdzie będą przebywać najmłodsze dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i oczekują na nowe rodziny.
– Głównym celem, który towarzyszy nam przy budowie ośrodka TuSieTuli, jest chęć przywracania dzieciom rodziny. Zależy nam na tym, by było to miejsce przyjazne maluszkom, a także przyszłym rodzinom zastępczym i adopcyjnym. Wierzymy, że będzie to przestrzeń, w której odbędzie się wiele pierwszych spotkań dzieci i ich nowych rodziców i że to tam zaczną się piękne rodzinne historie. Bardzo cieszymy się, że pracownicy Wedla na Śląsku i w całej Polsce dostrzegają te działania i zdecydowali się wesprzeć nas w tym dziele – mówi Natasza Godlewska, Prezes Zarządu Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.
Jubileusz z mocą dobra
Akcja „170% normy” na rzecz śląskiego hospicjum dla dzieci to nie jedyne działanie Wedla dla lokalnych społeczności z okazji wyjątkowego 170-lecia. Firma zaprosiła również warszawskie organizacje do specjalnej edycji programu „Wedel od Serca”. To sprawdzona formuła, którą od 15 lat z sukcesem realizowano wewnętrznie, angażując pracowników do wspólnych akcji dobroczynnych.
– Wedel i jego założyciele od zawsze byli zaangażowani w życie lokalnej społeczności i pracowników. Takiego podejścia wymagają konsumenci również dziś – potwierdzają to wyniki badania, przeprowadzonego przez Wedla i Uniwersytet SWPS - 63 proc. Polaków oczekuje od firm łączenia celów biznesowych i korzyści społecznych[1]. Będąc otwartymi na dialog z partnerami biznesowymi i społecznymi, staramy się w Wedlu odpowiadać na ich potrzeby – podsumowuje Aleksandra Kusz vel Sobczuk.
Zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności jest jednym z istotnych celów CSR Wedla. Od 15 lat firma z sukcesem realizuje akcje wolontariatu pracowniczego oraz buduje długotrwałe partnerstwa z organizacjami pozarządowymi.
[1] Badanie „Zaangażowanie społeczne firm” zostało zrealizowane przez Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech Uniwersytetu SWPS na zlecenie firmy Wedel. Baadanie przeprowadzone w dniach 29.09-08.10.2020, metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie Polaków (N=1665), dobranej wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania, na panelu badawczym Ariadna, w wieku od 18 lat wzwyż.
Źródło: Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci