Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Wolontariusze w swoją pracę wkładają mnóstwo entuzjazmu i zaangażowania. Aby ich zapał stale utrzymywał się na wysokim poziomie, organizatorzy projektów społecznych powinni ich stale motywować i doceniać ich pracę. W jaki sposób można motywować wolontariuszy na TuDu?
-
W opisie zadania poinformuj użytkowników, jaki jest jego cel – pozwól im zrozumieć, że nawet, jeśli zadania, które wykonują, wydają im się małe i niewiele znaczące, są integralną częścią projektu społecznego i mają istotny wpływ na jego wykonanie.
-
Komentuj każdą odpowiedź zamieszczoną przez e-wolontariuszy i organizatorów – daj im poczuć, że są częścią zespołu, że doceniasz ich zaangażowanie, a także podpowiadaj, czy ich propozycje rozwiązań idą w pożądanym przez ciebie kierunku.
-
Oceń pracę wolontariuszy – napisz, co ci się podobało i dlaczego polecasz współpracę z nimi. Ocena pojawi się w profilu wolontariusza, więc zadbaj o to, żeby była rzetelna i motywująca!
- Możesz też przyjąć wolontariusza do grona stałych współpracowników, żeby budować na TuDu społeczność swoich przyjaciół.
Owocnej współpracy!
Artykuł powstał w ramach kampanii #wolontariat z TuDu – kampanii edukacyjnej dla NGO, które chcą osiągnąć poziom mistrzowski we współpracy z e-wolontariuszami zarejestrowanymi na TuDu. Współorganizatorem kampanii jest Fundacja Orange.
W kolejnym artykule z serii #WolontariatzTuDu podpowiemy wam, jak zorganizować burzę mózgów na TuDu.
Więcej informacji: http://tudu.org.pl/
Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/tuduorgpl/?fref=ts
TuDu.org.pl to pierwsza w Polsce platforma crowdsourcingowa, umożliwiająca współpracę online pomiędzy aktywistami, organizującymi ciekawe akcje społeczne i wolontariuszami.
Została stworzona przez Fundację Dobra Sieć w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe technologie lokalnie”, który realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Źródło: TuDu.org.pl
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.