Weź udział w badaniu na temat sytuacji kobiet w (post)pandemicznej Polsce!
Startujemy z ogólnopolskim badaniem dotyczącym sytuacji dziewczyn i kobiet w Polsce. Na podstawie zebranych danych, zorganizujemy hackathon – warsztaty, gdzie będziemy projektować nowe rozwiązania problemów, które pojawiły się podczas i po pandemii.
Weź udział w badaniu – wypełnij anonimową ankietę!
Mamy to! Feministyczny Hackathon koncentruje się na wyzwaniach, przed którymi stoją dziewczyny w (post)pandemicznej Polsce. Chcemy zhakować tą rzeczywistość, stworzyć otwartą przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami i pomysłami oraz zadać pytanie, kiedy naprawdę czujemy się bezpiecznie. Startujemy z ogólnopolskim badaniem o sytuacji kobiet w (post)pandemicznej Polsce, na podstawie którego zorganizujemy hackathon gdzie będziemy wyobrażać sobie i projektować nowe rozwiązania.
Marginalizacja dziewczyn odbywa się na wielu płaszczyznach, stała się ona szczególnie widoczna podczas pandemii COVID-19. Jednym z problemów jest izolacja społeczna, spowodowana przeniesieniem zajęć, spotkań do przestrzeni online, oraz długotrwałymi ograniczeniami związanymi z restrykcjami i zamrożeniem gospodarki. W środowisku domowym kobiety częściej niż mężczyźni doświadczają przemocy ze względu na płeć. Jak alarmuje UN Women, za pandemią COVID-19 kryje się pandemia przemocy wobec dziewcząt i kobiet.
Drugim przejawem marginalizacji jest rosnące bezrobocie wśród młodych Polek i Polaków oraz zależność ekonomiczna od rodziny lub partnerów_ek, która może utrudniać młodym kobietom niezależność i kontrolę nad własnym życiem. Wreszcie, polski kontekst skrajnego łamania praw człowieka poprzez ograniczanie praw reprodukcyjnych oraz rosnąca homofobia i transfobia mają ogromny wpływ na psychikę kobiet.
Zachęcamy Was do wzięcia udziału w ankiecie. Udział w badaniu jest dobrowolny. Ankieta ma charakter anonimowy. Prezentacja wyników badania będzie miała formę uśrednionych wyników i nie będzie stanowić ryzyka dla poufności Twoich danych.
Inicjatywa wspierana jest przez Alfred Landacker Foudnation we współpracy z Humanity in Action Polska.
Więcej na temat projektu i badań znajdziesz na stronie www.mamytohackathon.weebly.com oraz na Instagramie.