W tym roku wzrosła liczba osób, które uznały stabilność zatrudnienia za najbardziej atrakcyjną cechę potencjalnego pracodawcy (z 16 do 17%). Większe jest też znaczenie stabilności finansowej firmy (wzrost z 11 do 13%). Mniejszą wagę natomiast przykładamy do czynników typu równowaga miedzy pracą a życiem osobistym, czy perspektywy rozwoju kariery– wynika z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy IMCA International na zlecenie firmy Randstad.
Pracownicy z dłuższym stażem jako atrakcyjne postrzegają stabilną sytuację finansową firmy (28%), silne kierownictwo (22%) oraz stabilność zatrudnienia (11%). Z kolei wśród młodych pracowników najbardziej doceniane są: wysokiej jakości szkolenia (46%), innowacyjność firmy (21%) oraz możliwości rozwoju na przyszłość (18%).
Kobiety bardziej cenią sobie elastyczność zatrudnienia, równowagę między pracą a życiem osobistym i przyjazną atmosferę pracy, a mężczyźni - innowacyjność firmy i jej wyrazisty wizerunek.
W badaniu przeprowadzonym przez instytut badawczy IMCA International na zlecenie firmy Randstad zapytano ponad 7 tys. respondentów o ich opinie na temat pracy w 150 największych firmach działających na polskim rynku.
Źródło: bezrobocie.org.pl