Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
W ramach projektu "Akademia 3.0 - apki.org" Fundacja Media 3.0 uruchamia programistyczne Lab-y 3.0 w 16 szkołach z całej Polski. Poprowadzą je specjalnie przeszkoleni Edukatorzy.
Do udziału w projekcie "Akademia 3.0 - apki.org" zgłosiło się kilkadziesiąt szkół z całej Polski. - Ostatecznie wybraliśmy 16 placówek z terenu 10 województw, w których już we wrześniu uruchomione zostaną innowacyjne kluby Lab 3.0, w których uczniowie będą uczyć się programowania i tworzenia aplikacji mobilnych. Aby przygotować nauczycieli do prowadzenia Lab-ów 3.0 zaprosiliśmy ich na dwudniowe szkolenie do Warszawy - mówi Beata Matuszek, opiekunka Lab-ów 3.0 w projekcie. Podczas spotkania edukatorzy mieli możliwość przetestowania platformy apki.org, pierwszej w Polsce interaktywnej platformy do nauki programowania, z której uczniowie będą korzystać podczas zajęć Lab-ów 3.0.
- Pokazywaliśmy inteligentny dom w Intel XDK, HTML5, CSS3, JavaScript, mówiliśmy o Xamarinie, C# i Kinetise, a nawet w 10 minut zrobiliśmy aplikację do liczenia średniej ocen. Bardzo fajna grupa, mam nadzieję na owocną współpracę. Cieszę się z dużego zainteresowania i zaangażowania. Tacy nauczyciele mogę na prawdę wiele pokazać uczniom i otworzyć przed nimi niejedną drogę! - mówi Jakub Król, szkoleniowiec i członek zarządu Fundacji Media 3.0.
Lab-y 3.0 powstaną na terenie 10 województw: w Sopocie, Bieruniu, Wrocławiu, Wisznicach, Nowej Rudzie, Włodawie, Sławnie, Krakowie, Polanowicach, Bielawie, Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Brodnicy, Jarosławiu, Koninie i Słupsku.
Wagę nauczania programowania podkreślali wszyscy nauczyciele obecni na spotkaniu. Podkreślali, że to duża szansa dla młodych ludzi na odnalezienie się na rynku pracy. - Programowanie rozwija przede wszystkim kreatywność uczniowską. W dodatku programowanie urządzeń mobilnych, z których oni korzystają na co dzień i możliwość obserwowania efektów swojej pracy daje młodzieży niesamowitą satysfakcję, generuje zainteresowania, które pozytywnie będą skutkować w przyszłości. A ponieważ jesteśmy na etapie społeczeństwa informacyjnego, rozwój nowych technologii jest ważny, zależy nam na tym, żeby tworzyć młodą kadrę, przygotowaną do wejścia w ten świat społeczeństwa informacyjnego - mówi Wiesława Amietszajewa, II LO im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. - Myślę, że zmieniająca się rzeczywistość i to wszystko, co nas otacza wymusza na nas właśnie takie działania młodzieży. Oni są kreatywni, to przecież oni będą naszą przyszłością. Rozwiązania, które nam zaproponują spowodują, że życie będzie dla nas prostsze i łatwiejsze - dodaje Marek Mendel z Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Polanowicach.
Projekt "Akademia 3.0 - apki.org" uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Źródło: Fundacja Media 3.0
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.