Polski Związek Niewidomych, Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek i Bank Żywności w Olsztynie otrzymały od Fundacji UPS łącznie 60 tys. dolarów.
Od lewej: Marek Borowski – Prezes Banku Żywności w Olsztynie, Elena Koroleva – Dyrektor HR UPS Polska, Piotr Sitarek – Dyrektor Generalny UPS Polska, Anna Woźniak-Szymańska – Prezes Polskiego Związku Niewidomych, Anna Powierza – Polski Związek Niewidomych, Paweł Dobrzyński – Dyrektor Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek
Autor/źródło: UPS PolskaGranty dla trzech polskich organizacji to część szerszego zaangażowania UPS na rzecz społeczności lokalnej i przyczynienie się do realizacji celu przepracowania 20 milionów godzin pracy w ramach wolontariatu do 2020 roku.
Fundacja UPS, realizująca globalne programy społeczne z ramienia UPS (NYSE: UPS), przekazała 60 000 USD na wsparcie trzech organizacji charytatywnych w Polsce. Granty zostały przekazane organizacjom charytatywnym podczas uroczystego spotkania w siedzibie głównej UPS w Warszawie. Przyznane granty są częścią globalnego zobowiązania UPS do wspierania lokalnych społeczności, w których firma operuje.
Wolontariat jest kluczowym elementem kultury UPS i zawsze jestem zdumiony tym, jak hojnie pracownicy UPS poświęcają swój czas, aby pomóc potrzebującym – powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska.
Piotr Sitarek kontynuuje: – W ubiegłym roku prawie 800 pracowników UPS zgłosiło się na ochotnika, by przepracować niemal 8500 godzin wolontariackich, wspierając ponad 20 inicjatyw w całej Polsce. Jestem bardzo dumny z tego, jak zaangażowani w poprawę życia innych ludzi są pracownicy UPS nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.
Następujące organizacje, wszystkie wspierane przez wolontariuszy UPS, otrzymały granty w wysokości 20 000 USD:
Polski Związek Niewidomych
Organizacja zrzeszająca osoby niewidome i słabowidzące w Polsce. Organizacja pomaga i wspiera wszystkich, którzy stracili lub tracą wzrok; wspiera niewidomych i niedowidzących w zwiększaniu samodzielności, w tym samodzielnym wykonywaniu różnych zadań, przy użyciu metod niewymagających wzroku, prowadzi programy mające na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu i wyeliminowaniu izolacji i poczucia osamotnienia poprzez możliwość rozwoju aktywnego życia społecznego i zawodowego.
Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek
Obejmuje domową opieką paliatywną nieuleczalnie chore i umierające dzieci z kilku powiatów województwa mazowieckiego. Pracownicy Fundacji towarzyszą dziecku i rodzinie podczas choroby, umierania oraz śmierci. Śmierć dziecka nie przerywa opieki na rodziną, rodzice są zapraszani na grupę wsparcia, która jest prowadzona przez Fundację.
Bank Żywności w Olsztynie
Pozyskuje i dystrybuuje żywność potrzebującym mieszkańcom Warmii i Mazur. Ponadto organizacja prowadzi edukację na temat właściwego odżywiania i zapobiegania
marnotrawieniu żywności.
UPS wspiera i działa na rzecz społeczności lokalnych, w których operuje. W 2014 r. Prezes i Dyrektor Generalny UPS David Abney zapowiedział, że do 2020 roku 454 000 pracowników UPS na całym świecie przepracuje 20 milionów godzin w ramach wolontariatu. Firma jest na dobrej drodze, by osiągnąć ten cel.
Fundacja UPS
UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań, w tym transport przesyłek i towarów, ułatwienia w handlu międzynarodowym oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do wydajniejszego zarządzania działalnością biznesową. Od czasu założenia w 1907 r. firma UPS kierowała się zasadami społecznej odpowiedzialności, wspierając programy spełniające długofalowe potrzeby społeczne. Założona w 1951 roku Fundacja UPS zajmuje się pomocą społecznościom lokalnym, krajowym i globalnym. W 2018, firma UPS oraz jej pracownicy aktywni i emerytowani, przeznaczyli ponad 114,9 milionów dolarów na cele charytatywne na całym świecie. Strona internetowa Fundacji UPS znajduje się pod adresem UPS.com/Foundation i na Twitterze pod hasłem @UPS_Foundation. Najnowsze informacje o UPS dostępne są też na Twitterze pod hasłem @UPS_News.
Źródło: Fundacja UPS