Ogromnym sukcesem organizacyjnym zakończył się organizowany przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych kolejny koncert charytatywny, którego gwiazdą był sam Mieczysław Szcześniak. Koncert odbył się w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu. Pieniądze zebrane z puszek przeznaczone zostaną na rehabilitację i wczesną diagnostykę wykrywania niepełnosprawności u małych dzieci.
Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Proboszczem Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli – ks. Zbigniewem Słobodeckim zorganizowało kolejny koncert charytatywny tym razem z udziałem Mieczysława Szcześniaka, Paulinho Garci oraz Pawła Zareckiego. Koncert odbył się w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Miliczu o godzinie 19:00.
Ideą tego przedsięwzięcia było zebranie funduszy na Wczesną Interwencję czyli wczesne wykrywanie niepełnosprawności u małych dzieci. Wieloprofilowej diagnozy dziecka dokonuje zespół specjalistów w składzie: rehabilitant, logopeda, psycholog, pedagog. Po wnikliwej diagnozie powstaje kompleksowy Indywidualny Plan Działań – rehabilitacja i szereg zajęć dla dziecka ale także grupa wsparcia dla rodziców oraz w grupowe zajęcia terapeutyczne prowadzone różnorakimi metodami.
Patronatem honorowym nasz koncert objął Metropolita Wrocławski – Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny natomiast patronat medialny objęły lokalne i regionalne media, m.in: TVP3 Wrocław, Gość Niedzielny, Radio Rodzina, Tygodnik Niedziela, Radio Wrocław oraz Głos Milicza. Nasz koncert nie odbyłby się gdyby nie ogromna pomoc naszych partnerów: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Wrocław, Nadleśnictwo Milicz, Hotel Libero, PZU Henryk Wachowiak oraz grupa Afekt (nagłośnienie).
Z racji tego, że nasz kościół może pomieścić bardzo dużą ilość osób promocja koncertu ruszyła pełną parą już kilka miesięcy temu, dzięki czemu frekwencja i ilość osób, które przybyły na koncert była zadowalająca. Na koncercie oprócz podopiecznych, członków Stowarzyszenia, rodziców, pracowników w kościele pojawiły się rzesze mieszkańców Milicza ale nie tylko… Nasze grono wsparli również ludzie przyjezdni z okolicznych wsi i miast m.in. z Trzebnicy, Zdun, Krotoszyna, Sobótki. Ogromną niespodzianką była dla nas informacja o trzech autokarach wodzów, którzy także przyjechali po to, aby zobaczyć Mietka i wesprzeć działania naszego Ośrodka.
Całe wydarzenie prowadził Maciej Rajfur – Redaktor Gościa Wrocławskiego (za co mu serdecznie dziękujemy) oraz Przemysław Walniczek. Po oficjalnym otarciu koncertu przez Prezes MSPDiON Alicję Szatkowską na scenie pojawił się nasz artysta – Mieczysław Szcześniak wraz z Paulinho Garcia (gitara) oraz Pawłem Zareckim (klawisze). Mieczysław reklamował swoją nową płytę, pt. „Nierówni” ze słowami księdza Jana Twardowskiego, był to najbardziej odpowiedni moment na ten koncert zważając na czas Wielkiego Postu i Rekolekcji Wielkopostnych.
Sam koncert był bardzo wzruszający, co można było zobaczyć na twarzach osób biorących udział w naszym koncercie. Po koncercie artysta cierpliwie rozdawał autografy oraz fotografował się ze swoimi fanami. Ostatnie zdanie, jakie skierował Mieczysław Szcześniak do pracowników Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych brzmiało tak: „Dziękuję Wam za wszystko…”.
W imieniu organizatorów DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI za pomoc w organizacji tak wielkiego jak dotąd przedsięwzięcia, którego na dzień dzisiejszy udało się tylko nam w tak dużym zamkniętym obiekcie.
W szczególności chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom z podopiecznymi, którzy z własnej inicjatywy podjęli zbiórkę podczas koncertu, tj.: Kacprowi i Annie Tarczyńskim, Kacprowi i Joannie Wojtczakom, Katarzynie i Elżbiecie Mroczkowskim, Dominikowi i Annie Samólom, Katarzynie i Halinie Dudkom, Weronice i Katarzynie Smulskim, Zuzannie i Katarzynie Radziszewskim, Idze i Agnieszce Piotrowskim, Kacprowi i Sylwii Mrowińskim oraz Karolowi Jasińskiemu i Małgorzacie Ludwiczak.
Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom z Gimnazjum, rodzinom pracowników, którzy również mocno się zaangażowali i wspierali nas we wszystkim, jak i także uczestnikom WTZ i ŚDS, którzy poświęcili swój czas i przygotowali piękne upominki dla naszych artystów oraz partnerów i patronów.
Dziękujemy OSP CZATKOWICE i wszystkim służbom porządkowym i informacyjnym m.in.: Łukaszowi Grzesiakowi, Wiesławowi Łaskarzewskiemu, Wojciechowi Krynickiemu, Martynie Waszak, Antoniemu Krynickiemu, Dariuszowi Fickowi, Dawidowi Płusce, Wiesławowi Mrowińskiemu, Maciejowi Botorze i Maciejowi Babiarzowi, bez których na widowni nie czulibyśmy się tak bezpieczni!
Dziękujemy także fotografom: Justynie Spychalskiej, Marcinowi Folmerowi, Maćkowi Rajfurowi oraz Agnieszce Szulc, której relacje możecie zobaczyć poniżej.
Źródło: www.mspdion.org.pl