W ubiegłą sobotę, 25 sierpnia Fundacja Godne Życie zorganizowała imprezę plenerową w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Całe rodziny z miasta i okolic bawiły się podczas akcji „Street Art. 2 - czyli Dąbrowska Twórczość Uliczna”, połączonej z Olimpiadą Sportów Niecodziennych.
Fundacja Godne Życie zarażała twórczym zapałem spacerowiczów w Parku Hallera. Osoby przybyłe na wydarzenie sięgając po pędzel mogły tworzyć swoje małe arcydzieła na szkle, gipsie, chodniku, sztalugach, a także włożyć własny wkład w wielobarwne kompozycje na folii rozwiniętej między drzewami, które w intrygujący sposób wypełniały przestrzeń wpisując się w sierpniową zieleń Parku. Największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników imprezy cieszyło się malowanie na twarzach.
Partnerami akcji były Stowarzyszenie „Kobieta Liderem Świata” oraz Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, którzy dopilnowali, by każdy mógł odnaleźć w sobie artystycznego ducha oraz wspierali rozwijanie dziecięcych talentów plastycznych udzielając rad dotyczących malarstwa sztalugowego.
Organizatorzy dopilnowali, aby każdy mógł wykazać się podczas wspólnej zabawy dlatego poza zajęciami dla artystycznych dusz, znalazło się także coś dla sportowych zapaleńców. „Olimpiada Sportów Niecodziennych” to cykliczne wydarzenie sportowe przygotowywane przez Fundację Godne Życie corocznie podczas wakacji. Podobnie jak w poprzednich edycjach zawodnicy zmierzyli się w takich nietuzinkowych konkurencjach sportowych jak: rzut beretem, rzut żołędziem do dziupli, budowanie wieży z klocków na czas, przesypywanie piasku oraz zawody kolarskie na rowerze stacjonarnym. Najlepsi sportowcy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi.
Pierwsza edycja akcji „Street Art.-czyli Dąbrowska Twórczość Uliczna” odbyła się 16 lipca tego roku i od razu znalazła spore zainteresowanie wśród mieszkańców miasta.
Fundacja Godne Życie to działająca od 2002 roku w Dąbrowie Górniczej organizacja pożytku publicznego zajmująca się prowadzeniem świetlic, warsztatów i kursów dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk, pomocą osobom potrzebującym wsparcia, aktywizacją społeczną i zawodową oraz prowadzeniem poradnictwa psychologicznego i prawnego.
Wydarzenie miało miejsce w ramach projektu, który jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej oraz środków własnych uzyskanych z 1% podatku.
Źródło: Fundacja Godne Życie