Fundacja CultureLab opublikowała trzeci raport dotyczący działań organizacji i instytucji, które aktywnie pomagają osobom uchodźczym z Ukrainy. W bazie Mapuj Pomoc, którą tworzy fundacja, znajduje się już ponad 800 placówek z całego kraju.
Najnowsze dane i statystyki
Trzeci raport Mapuj Pomoc podsumowuje ostatnie działania fundacji w ramach rozwoju bazy wsparcia dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, prezentuje także najnowsze dane dotyczące działań pomocowych w naszym kraju. Z jego treści można dowiedzieć się m.in.:
- jaka jest liczba nowo zmapowanych, zaktualizowanych oraz usuniętych placówek w bazie Mapuj Pomoc;
- jakie są aktualne potrzeby organizacji i instytucji, które wspierają osoby uchodźcze z Ukrainy;
- jakie są główne formy pomocy materialnej oraz usługowej na terenie naszego kraju.
Wcześniejsze raporty
Fundacja CultureLab udostępnia także wcześniejsze raporty. Można znaleźć je na stronie internetowej fundacji (www.culturelab.pl), a także w kanałach social mediowych (na Instagramie i Facebooku). W przypadku zainteresowania bardziej precyzyjnymi danymi (np. dotyczącymi konkretnego województwa, miasta, kategorii pomocy etc.) można kontaktować się bezpośrednio z główną koordynatorką tego projektu - Moniką Miłowską (monika.milowska@culturelab.pl).
Informacje i wskazówki dla zespołu Mapuj Pomoc
Zespół Mapuj Pomoc będzie bardzo wdzięczny za przesyłanie wszelkich wskazówek dotyczących różnorodnych, zorganizowanych działań pomocowych na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Z racji tego, że w ostatnim czasie wiele zmienia się w formie i zakresie wsparcia - niektóre placówki są zamykane, inne zmieniają lub poszerzają zakres działalności itp., zespół fundacji prosi także o przesyłanie tego typu informacji po to, aby baza Mapuj Pomoc była jak najbardziej aktualna i precyzyjna. Można kontaktować się z nimi mailowo: (mapujpomoc@culturelab.pl) lub przesyłać wiadomości przez Instagram/Facebook.
-
pobierz raport - wersja PL
pdf ・684.99 kB
-
pobierz raport - wersja EN
pdf ・756.01 kB
Źródło: portal Mapuj Pomoc