Za nami oficjalne rozpoczęcie 26. Pol’and’Rock Festival. Choć w tym roku w nieco innej odsłonie, nie zabrakło wartościowych spotkań na ASP, koncertów, wzruszeń oraz cudownej atmosfery zarówno w studio, jak i na domówkach organizowanych przez festiwalowiczów.
W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol'and'Rock Festival 2020.
Rozpoczęcie 26. Pol'and'Rock Festival
“Potraktujcie ten festiwal jak najlepsze lekarstwo, jak coś, co jest nam potrzebne jak powietrze, jak coś co nas kształtuje” - tymi słowami Jurek Owsiak otworzył Najpiękniejszą Domówkę Świata. O godzinie 15.00 nie mogło zabraknąć znanego wszystkim dźwięku gwizdka, sygnalizującego rozpoczęcie Festiwalu. Był to również moment, w którym zostało zaprezentowane studio, z którego transmitowane są spotkania ASP oraz koncerty.
Festiwalowe studio robi wrażenie - to 650 m² diody o łącznej wadze 47 ton, 10 km okablowania, 60 ton stali konstrukcji scenicznych, 800 punktów świetlnych i 2 megawaty prądu potrzebne do zabezpieczenia całej Domówki. Studio to jednak nie tylko ogromna ilość techniki scenicznej, ale również doskonałe łącze internetowe, pozwalające na najwyższą jakość transmisji Domówki. UPC Polska dostarczyło do studia zaawansowane cyfrowe łącze z symetryczną prędkością 10Gb/s, drugie łącze zapasowe oraz zobowiązuje się do podjęcia reakcji na ewentualne awarie w czasie poniżej 300 sekund. Według szacunków, w transmisjach uczestniczy dzisiaj 350 000 osób.
Po raz kolejny Akademia Sztuk Przepięknych z wyjątkowymi Gośćmi
26. Pol’and’Rock Festival nie mógłby odbyć się bez spotkań Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku to ponad 10 spotkań z wyjątkowymi osobami, m.in.: Wojciechem Mannem, Dorotą Wellman, Andrzejem Mleczko czy Januszem Gajosem. W czwartek odbyły się pierwsze trzy rozmowy - z Majką Jeżowską, Ewą Ewart oraz Joanną Kulig. Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych prowadzą dziennikarze Onet.pl.
Źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy