Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
– Powrót byłych więźniów na rynek pracy to większe prawdopodobieństwo, że resocjalizacja się uda. Tylko jak mają to robić, skoro nie mają doświadczenia, a szefowie boją się ich zatrudniać – pyta Marek Wiśniewski z „Gazety Wyborczej”.
Artykuł „Skazani na trudności” poświęcony jest sytuacji więźniów, którzy wychodząc na wolność mają ogromne problemy ze znalezieniem pracy. Powodem jest brak kwalifikacji, doświadczenia zawodowego i nastawienie pracodawców, którzy nie ufają osobom skazanym.
Stąd też liczne programy, w tym finansowane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które służą aktywizacji zawodowej więźniów. Osadzeni przechodzą cykl szkoleń i spotkań z doradcami zawodowymi, którzy dbają o to, by profil szkoleń dopasowany był do potrzeb rynku pracy. Aktywizacją więźniów coraz częściej interesują się też organizacje pozarządowe.
Więcej w artykule „Skazani na trudności” autorstwa Marka Wiśniewskiego w „Gazecie Wyborczej” z dnia 24 maja 2010 r. >
Źródło: Gazeta Wyborcza
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.