Od początku 2013 roku trwa testowanie Programu Współpracy przez toruńskie podmioty ekonomii społecznej i pracowników Urzędu Miasta Torunia.
Wydarzenia w Toruńskim Programie Współpracy
- Toruń – pierwsze miasto w Polsce, które doceniając ekonomię społeczną – nagradza osoby, zaangażowane w pracę na jej rzecz.
Realizacja „Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z podmiotami ekonomii społecznej na lata 2013 – 2014” zaowocowała zmianą regulaminu przyznawania nagród Prezydenta Miasta Torunia. Do kategorii „Przedsiębiorczość” dodano „ekonomię społeczną” i wyróżniono dwie osoby.
Nagrodę za działalność w obszarze ekonomii społecznej w dniu 19 czerwca 2013 roku otrzymał Pan Zenon Nienartowicz, założyciel i Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia „JESTEM”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.
- Budujemy dobry, przychylny klimat do współpracy.
20 czerwca 2013 roku po raz trzeci spotkali się przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej i administracji lokalnej, aby bliżej poznać się, podzielić się swoją wiedzą, wzbogacić się doświadczeniami i wskazówkami. Gościła nas organizacja studencka AIESEC Toruń UMK – serdecznie dziękujemy zarówno Gospodarzowi, jak i wszystkim, którzy licznie przybyli na nasze spotkanie.
- Wspólne szkolenia okazją do nawiązywania partnerskich relacji.
26 czerwca 2013 odbyło się szkolenie, wspólne dla pracowników Urzędu Miasta Torunia i przedstawicieli toruńskich PES pn. „Mechanizmy współpracy podmiotów ekonomii społecznej z administracją publiczną. Spółdzielnia socjalna – zakładanie i funkcjonowanie”. Na szkoleniu został również poruszony temat klauzul społecznych. Trenerki: Hanna Łowicka oraz Beata Rataj, wprowadziły uczestników szkolenia w tę trudną tematykę, budzącą jeszcze wiele wątpliwości i rodzącą mnóstwo pytań zarówno wśród przedstawicieli PES, jak i urzędników. Kolejne szkolenia planujemy we wrześniu 2013r.
- Platforma PES-TOR: zapisz się na newsletter!
Na naszej internetowej platformie PES-TOR pojawiają się nowe ogłoszenia o oddaniu, wymianie czy użyczeniu różnego typu rzeczy (patrz: Baza sprzętu). Także lista produktów i usług powiększa się z dnia na dzień. Jeśli szukasz nowej siedziby – przeszukaj Bazę lokali, która obecnie zawiera już ponad 80 adresów. Urzędnicy na bieżąco wprowadzają także różnego typu zapotrzebowania (zlecenia, zapytania ofertowe) – sprawdź, czy Twoja organizacja jest w stanie je wykonać?
Bądź na bieżąco, niech nie wyprzedzą Cię inni – zapisz się na newsletter już dziś!
www.narzedzie.orbitorun.pl
- Został powołany Zespół ds. monitoringu programu współpracy GMT z PES.
Zespół jest organem konsultacyjnym, opiniodawczym i inicjatywnym, a także będzie częścią systemu wsparcia ekonomii społecznej w Toruniu. W jego skład weszły następujące osoby: Sławomir Bakalarz, Magdalena Bergmann, Łukasz Broniszewski, Monika Ignaszczak, Małgorzata Kowalska, Izabela Miłoszewska, Krzysztof Piątek, Paweł Piotrowicz. Odbyło się już pierwsze posiedzenie Zespołu, na którym przeanalizowano stopień realizacji Programu, a także omówiono plany dotyczące kolejnych działań.
Projekt "PI-PWP – Toruński program współpracy instytucji ekonomii społecznej z administracją lokalną jako szansa na stabilne funkcjonowanie PES" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.